Hra, která zabírala na TV Barrandov 20 procent vysílacího času obírala lidi jen o peníze. Některé rodiny kvůli podvodu přišly o tisíce korun.
Pořad Rychlá hra znají diváci televize Barrandov velmi dobře. Svého času běžel až 5 hodin denně, a tak zabíral 20 procent vysílacího času. Na první pohled se tvářil jako hra. Lidem dával možnost vyhrát stovky až tisíce korun za relativně málo. Stačilo uhádnout například rozdíl mezi několika obrázky či jméno některého města, jak připomíná web iRozhlas. Dojít až k nějaké výhře ale nebylo zadarmo. Naopak. Aby byl dotyčný spojen se studiem, kde byl moderátor celého pořadu, bylo nutné zavolat na linku, která rozhodně nebyla levná.
Velmi drahá zábava
Jeden hovor byl zpoplatněn částkou 95 korun a přesto, nebylo zaručeno, že se zájemce o soutěžení dovolá. Spíše naopak, jak je vidět z reportáže pořadu Kluci z Prahy na Youtube. Podle zjištění tvůrců reportáže Janka Rubeše a Jana Mikulky tím někteří lidé přišly o tisíce i desetitisíce korun. „Často šlo o přiznání dětí, které pořad sledovaly a bez svolení rodičů provolaly někdy i desítky tisíc korun,“ cituje vyjádření pořadu Kluci z Prahy web iRozhlas.
Přitom je nutné zdůraznit, že ve skutečnosti se nejednalo o hru. Televize Barrandov pořad Rychlá hra uváděla jako teleshopping, který sloužil k propagaci časopisu Sedmička vydávaný společností Empresa Media, jehož majitelem je Jaromír Soukup. To potvrzuje i zjištění, že dovoláním na linku lidé získali předplatné Sedmičky v digitální podobě. Ti, kteří provolali tisíce korun tak získali předplatné na mnoho let, jak upozornil pořad Kluci z Prahy. Zarážející jsou nejen tyto skutečnosti, ale také způsob, jakým celá hra probíhala.
Dobře vymyšlený podvod
Na začátku se vždy vyhrávaly stovky korun, které někdo získal relativně rychle a jednoduše. Jakmile ale došlo na výhru v řádu tisíců korun, vše bylo umělo protahováno. Zdálo se tak na první pohled, že nikdo do studia nevolá a diváci mají velkou šanci vyhrát. To vše podtrhovaly také apely moderátorů, aby konečně někdo zavolal. K přepojení do studia přitom nemuselo dojít i několik hodin. K tomu, aby se člověk spojil s moderátorem totiž muselo přijít propojení ze strany studia.
Využíváno bylo toho, že lidé později vše vzdali s tím, že to tentokrát prostě nevyšlo. Docházelo tak k bizarním situacím, kdy studio zavolalo zájemci o hru až po několika hodinách a on absolutně neměl tušení, kdo a proč volá. Správnou odpověď tak nebyl schopen během chvíle moderátorovi říct a výhra se nekonala. Tomuto všemu už je naštěstí konec. Jak informoval web Novinky, Asociace provozovatelů mobilních sítí dospěla k závěru, že vysílání pořadu Rychlá hra mohlo klamat spotřebitele a ve vysílání TV Barrandov už se neobjevuje.