Češi mají větší zájem o podnájmy ve špatné kvalitě. Chtějí tak ušetřit

Častá nachlazení, kašel, nebo rýmu většina z nás přisuzuje stresu a nedostatku odpočinku. Může to mít ale i další skrytou příčinu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na možné nebezpečí upozornil web National Library of Medicine. Podle něj jsou špatné podmínky bydlení spojeny také s nemalým množstvím zdravotních problémů. Například infekcí dýchacích cest, astmatu, otravy olovem a v neposlední řadě mají vliv i na duševní zdraví. Jako příklad uvádí statistiky ze Spojených států, píše web National Library of Medicine.

Zdravotních rizik je nespočet

V amerických domácnostech se každý rok stane okolo 13 milionů zranění. Dva miliony lidí pak musí navštívit pohotovost kvůli astmatickému záchvatu, píše dále web. Jeden milion malých dětí ve Spojených státech amerických má podle webu tak vysoké hladiny olova v krvi, že to může nepříznivě ovlivnit jejich inteligenci, chování a vývoj. To vše kvůli nekvalitnímu bydlení, dodává National Library od Medicine.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Plísně se nemají podceňovat. V závislosti na druhu mohou způsobovat záněty průdušek a nosních dutin, bolesti hlavy, atopický ekzém a nejrůznější alergie či astmatické záchvaty

Problémy s bydlením jsou i v České republice. Horší ekonomická situace totiž hraje do karet také majitelům nemovitostí, kteří si teď díky tomu mohou vybírat z mnoha zájemců a současně pronajímat prostory, o které by jinak nebyl moc velký zájem. Upozornil na to web Deník. Suterénní byty nebo ubytovny lákají na nízkou cenu, za kterou však zákazník dostane také nižší komfort bydlení. K tomu ještě zřejmě možná zdravotní rizika.

Větrání je základ

Špatně vytápěné domy a byty své obyvatele ohrožují nejen nízkou teplotou, ale chlad vytváří také vhodné podmínky pro vlhko a všemožné plísně, připomíná web Seznam Zprávy. Ty pak dráždí plíce a mohou zhoršovat onemocnění, jako je například astma. „Je potřeba sledovat v domácnosti vlhkost vzduchu. V opačném případě může v místnosti začít vznikat plíseň. Proto doporučuji topit a větrat, především po vaření, sprchování nebo sušení prádla,“ uvedl pro Události247 expert na výskyt plísní Martin Němec.

iZdroj fotografie: abcMedia
ednou z nejlepších a nejdůležitějších věcí, co v boji proti plísním můžete udělat, je naučit se správně větrat

V naší nabídce samozřejmě máme také byty nižší kategorie. Mohou být například vlhčí a vytápěné třeba uhlím. Protože je nabízíme za výrazně nižší cenu, je o ně velký zájem, především u cizinců z Ukrajiny, nebo třeba u matek samoživitelek, které si lepší byt nemohou dovolit,“ uvedl pro Události247 Radek Machout z jedné brněnské realitní kanceláře. „Já bydlím se synem v takovém bytě, je v takzvané vyloučené lokalitě. Platím tam dohromady 10 tisíc za 2+1,“ řekla Událostem247 Jarmila Rošková z Brna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články