Každý den máme spoustu starostí, které zaměstnávají naši mysl. Proto je důležité naučit se vidět i to hezké, a to i v maličkostech. Všímavost vám může pomoci ke klidnější mysli a příjemnějším zážitkům.
Přítomnost v daném okamžiku
V angličtině se nabízí hezký pojem – mindfulness, přeložit ho lze jako „všímavost“. Cílem je všímat si i běžných událostí a dokázat je ocenit také, jaké jsou. Má to řadu benefitů, ať už jde o fyzické či psychické zdraví, mezilidské vztahy či celkovou náladu.Mindfulness je také jednou z technik, které se využívají za účelem snížení stresu a zvyšování pozornosti.
Jednoduché návyky
Jak začít s mindfulness? Nemusíte se učit složitým návykům. Ať už děláte cokoliv, je důležité zaměřit se na přítomnost. Klíčem je cílená pozornost v každém okamžiku, při každodenních aktivitách – ať už zrovna jíte, povídáte si s někým, nebo se věnujete svému koníčku. Díky tomu dokážete ocenit i maličkosti. Ve výsledku to dokáže udělat velký rozdíl – budete si věcí více vážit, budete se cítit lépe a nebudete tak vyčerpaní. Pokud se vám zpočátku nedaří tuto techniku zavést do běžného života, začněte s meditací. Toto relaxační cvičení vám pomůže zlepšit soustředění a uvědomit si své myšlenky a pocity – cílem není potlačit je.
Maličkosti dělají život krásnějším
Každý máme denně řadu povinností, je důležité nenechat se jimi zcela vyčerpat. I v náročných úkolech je třeba najít něco hezkého. Naučte se dělat si pravidelné přestávky. Právě během těch můžete trénovat mindfulness, abyste ho zvládli začlenit do svého života. Záleží i na celkové životosprávě – zdravý jídelníček, dostatek pohybu, přidat můžete i doplňky stravy, například lipozomální Energy Boost pro více energie i během náročných dní. Mějte však na paměti, že užívání doplňků stravy je vždy nejlepší konzultovat s odborníkem na výživu nebo lékařem.
Začátky bývají těžké – naučte se na chvíli se zastavit, ocenit hezké počasí či dobré jídlo. Když se naučíte vychutnávat si i maličkosti, ve výsledku budete mít lepší náladu a snáze zvládnete i náročné výzvy.