Pokud nejste spokojení se svou výplatou a vykonáváte právě tuto profesi, možná byste mohli začít přemýšlet o stěhování do ciziny.
Většina z nás chodí do práce proto, aby si vydělala peníze na živobytí. Stále lepší platové podmínky mají například zaměstnanci Lidlu, jak Události247 informovaly nedávno. Například brigádník na prodejně na Lesné v Brně má na hodinu 200 korun, prodavačka na zkrácený úvazek 30 888 korun, po třech letech dostane 33 775 korun, jak redakce zjistila přímo v prodejně.
Být doktorem ve Skotsku se vyplatí
Pokud pracujete v cizině, vyděláte si tam samozřejmě mnohem víc peněz než doma v Česku. Jak redakce Událostí247 zjistila na webu Kununu, prodavačka v Lidlu v Německu si měsíčně vydělá okolo 2 766 euro, což v přepočtu vychází na 69 000 korun. Takže pokud umíte jazyk a máte možnost odjet, určitě se vyplatí zkusit práci třeba tam. Tady na takový plat sotva dosáhne kdejaký manager.
Za prací za pohádkový plat však můžete vyrazit ještě o dost dál, například do jedné z odlehlých oblastí Skotska. Pro nové obyvatele, kteří se tam přestěhují a nastoupí zde do práce, mají totiž opravdu lákavou nabídku. Souostroví Hebridy potřebuje opravdu schopné praktické lékaře a má pro ně připraveno k výplatě téměř 4,5 milionu korun ročně, jak redakce Událostí247 vyčetla z informací na webu BBC. Není divu, že o podobné nabídky mají zájem lidé po celém světě, včetně Čechů.
Učitel si může ročně vydělat i 2 000 000 korun
Na nedalekém ostrově Rum hledají rodiče nového učitele pro děti v základní a mateřské škole. Ten si může ročně vydělat téměř 2 000 000 korun. Oproti školám v Česku však bude mít na starosti ani ne deset dětí. Ten, kdo miluje ruch velkoměsta a restaurace či večírky, se zde ale asi moc dobře cítit nebude. Jde totiž o odlehlou oblast, ve které žije jen minimum lidí. Cesta trajektem na pevninu trvá asi 90 minut.
Finanční bonusy nabízejí nově příchozím také některá města v Česku. Ty je však lákají kvůli úbytku obyvatel, ne na novou práci. Například město Třemošnice nabízí novým obyvatelům 5000 korun, pokud se zde přihlásí k trvalému pobytu. V Havlíčkově Brodě v minulosti za to, že si zde lidé zřídili trvalý pobyt, město nabízelo dokonce odměnu 30 000 korun, což už je částka, o které se vyplatí uvažovat.
Uvažovali jste někdy o práci v zahraničí?

