Feri za své chování vůči dalším pěti možným obětem zatím obviněn nebude. Případ policie odložila

Bývalý poslanec Dominik Feri se vůči pěti potenciálním obětem, podle dozorové státní zástupkyně, nedopustil trestného činu. Policie případ odložila.

i Zdroj fotografie: S vědomím TOP 09 / Facebook
                   

S novými informacemi, týkajícími se exposlance Feriho, přišel server Aktuálně. Kriminalisté však exposlance nadále stíhají kvůli třem možným případům znásilnění nebo pokusu o něj. Pokud by byl uznán vinným, hrozí mu až 10 let vězení. Feri vinu opakovaně odmítá, připomíná web Aktuálně. Podle serveru Aktuálně ovšem připustil, že ne vždy se k ženám choval jako gentleman.

Stížnosti byly podle státní zástupkyně nedůvodné

Trestní stíhání Dominika Feriho začalo letos 7. března. Jak připomíná CNN Prima News, ještě předtím však pražští kriminalisté rozhodli, že v případu pěti mladých žen k žádnému trestnému činu nedošlo, uvádí CNN Prima News. S tím však ženy nesouhlasily. Proti rozhodnutí podaly stížnosti a žádaly další prověřování. V létě se jimi zabývala dozorová žalobkyně Petra Gřivnová, která však stížnosti zamítla, píše dále CNN Prima News.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Sexuální obtěžování

Paní zástupkyně rozhodla o zamítnutí stížností jako nedůvodných. Ve věci nebylo možné dovodit naplnění objektivní či subjektivní stránky trestného činu. Státní zástupkyně rozhodnutí policejního orgánu o odložení věci a postup předcházející jejich vydání přezkoumala, a to s výše uvedeným výsledkem,“ řekl Událostem247 mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala. Rozhodnutí o odložení kauzy vůči zmíněným pěti ženám je po tomto verdiktu pravomocné.

Feri se měl pokusit o sebevraždu

Ženy ještě mohou požádat, aby verdikt žalobkyně Gřivnové z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 3 přezkoumal úřad pražského městského státního zástupce. Jak píše Aktuálně, jednalo by se o takzvanou dohledovou prověrku. Forum24 připomíná, že Feri, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do Sněmovny.

Feriho údajné jednání se mělo odehrát mezi roky 2015 a 2020. V té době už byl radním v Teplicích a později se stal poslancem. Jak píše Aktuálně, s dívkami se měl seznamovat na sociálních sítích. Urážlivě, hrubě a násilně se k nim měl chovat při osobních setkáních, která většinou skončila v barech, na společenských akcích nebo u něj doma, píše Aktuálně. Letos v květnu u Feriho v bytě zasahovala policie a záchranáři, Události247 o tom informovaly zde. Měl si totiž způsobit řezná poranění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Zobrazit další články
Jak z obyčejné pánve udělat nepřilnavou: Stačí trocha oleje a přibližně hodina času. Jídlo se na ni už nikdy nepřichytí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj, který dokáže zbavit špatného cholesterolu a chronických onemocnění. Skládá se z obvyklých surovin
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč královské ženy odpradávna musely rodit před velkým davem lidí: Některé kvůli tomu málem přišly o život
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„K zemi půjdou jako kachny“, nové rychlopalné dělo je zabijákem stíhaček, dronů i plavidel. Doplní ho nezastavitelná raketa