Bývalý nadějný politik Feri skončil v nemocnici. Měl se pokusit o sebevraždu

Záchranka odvezla exposlance Dominika Feriho s bodnořeznými poraněními po nezbytném ošetření do nemocnice. Ublížit si měl sám.

i Zdroj fotografie: S vědomím choco_afro / Instagram
                   

Jak informuje server iDnes, sobotní výjezd na místo, kde bývalý poslanec Dominik Feri bydlí potvrdila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. „Mohu vám potvrdit, že jsme zasahovali v Kubelíkově ulici na Žižkově. Byla tam naše záchranářská lékařská posádka také inspektor,“ cituje vyjádření mluvčí záchranné služby hlavního města web iDnes. Poštová dále uvedla, že případ řešila také policie. Feri měl být po celou dobu zásahu při vědomí, po nezbytném ošetření byl předán do další péče lékařů v nemocnici.

Čelí obvinění ze znásilnění

Bývalý politik si pomoc nepřivolal sám. „Volajícím nebyl pacient,“ uvedla pro server iDnes mluvčí pražské záchranky. Na místě měli záchranáři najít muže s bodnořeznými poraněními na levém zápěstí a břichu. Policie se případem zabývá, ale další podrobnosti nesdělila. „Pražští policisté asistovali rychlé záchranné službě v bytě v Kubelíkově, kde se podle prvotních informací mladý muž pokusil o sebevraždu,“ vysvětlil pro server TN mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Na zprávu o Feriho pokusu o sebevraždu reagovala i řada jeho bývalých politický kolegů. Exšéf TOP 09 Miroslav Kalousek na sociální síti Twitter vyslovil přání, aby mladý exposlanec dostal „druhou šanci“. Přestože okolnosti, proč se Feri uchýlil k takovému činu, nejsou známy, jeden důvod by tu byl. Bývalý poslanec byl v březnu obviněn ze znásilnění. Jak připomíná server TN, dopustit se měl sexuálního útoku na nezletilé dívce, a proto mu hrozí až deset let vězení.

Konec úspěšné politické kariéry

Celé pozdvižení kolem Feriho začalo loni v květnu, kdy přišly servery Deník N a Alarm se svědectvími několika žen, které měl tehdejší poslanec sexuálně zneužít nebo je veřejně dehonestovat. Feri obvinění odmítl. Přiznal pouze, že se v některých situacích nechoval zcela vhodně. Kvůli obviněním ale složil posléze svůj poslanecký mandát a vystoupil také ze strany TOP 09.

iZdroj fotografie: Show Jana Krause, FTV Prima / Creative Commons / CC BY-SA
Dominik Feri

Ta ho k tomu také předtím vyzvala, jak připomíná server Blesk. „Informace o Dominiku Ferim, které se objevily v médiích, pokládáme za velmi závažné. Obvinění a jednání, které je mu připisováno, považujeme za neakceptovatelné nejenom pro veřejné činitele, ale také pro kohokoliv jiného,“ informovala loni TOP 09. Feri byl nejmladším poslancem v historii České republiky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války