Lidé si ve velkém stěžují na zámečníky. Za pár minut práce si klidně naúčtují i 13000 korun

Tuto situaci zná asi každý. Vyjdete z bytu a zabouchnete. Pak ale s hrůzou zjistíte, že klíče zůstaly uvnitř. Nezbývá, než přivolat pomoc.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Služby zámečníků jsou však poměrně drahé a často si za pár minut práce vezmou několik tisíc korun, upozorňuje na to dTest. Najít důvěryhodného a spolehlivého zámečníka proto není nic jednoduchého. Na internetových vyhledávačích navíc bývá v poslední době pravidlem, že na zákazníky kvůli sponzorované reklamě vyskočí společnosti, které zabouchnutých dveří zneužívají, píše web dTest.

Otevření dveří za 13 tisíc

Portál Vaše Stížnosti upozornil, že za posledních šest měsíců eviduje desítky stížností spotřebitelů na zámečnické firmy. Konkrétně se jedná o společnost Servis Direkt 24, která jednoznačně, co se týká počtu stížností, vítězí, uvádí portál. Jedna ze zákaznic si stěžuje například na to, že jí firma za otevření zabouchnutých dveří naúčtovala 8000 korun. Jiná za tu samou věc zaplatila téměř 10 tisíc, další pak dokonce přes 13 tisíc korun.

iNěkteré zámečnické firmy často neváhají své služby několikanásobně předražit

Já jsem si takto zabouchla klíče jednou v noci. Našla jsem na netu firmu, pán přijel a bezpečnostní zámek měl odemčený zhruba za 15 vteřin. Když jsem se ho ptala, za jak dlouho by měl obyčejný zámek, tak prý za pět sekund. Za těch pár chvil práce si ode mě nechal zaplatit 4000 korun a navíc mi k tomu ani nedal doklad. Ptala jsem se taky, kolik takových akcí v noci mívá. Prý tak dvě. Takže si do kapsy vydělal krásné 4000 korun za 10 minut práce,“ řekla Událostem247 Petra Hlávková z Brna.

Na co dávat pozor

Zámečníci si však nepoctivě „vydělávají“ i jinak. Podvodníci se už dříve například zaměřili na důchodkyně v Ústí nad Labem. Nabízeli jim výměnu zámku, za kterou si však účtovali až několikanásobnou cenu, psal o tom web TN. Dva muži ve středním věku takto okradli dvě starší ženy. Ty pak vše nahlásily na policii. Jedna z nich nejprve s výměnou nesouhlasila s tím, že by se jí spíš hodil instalatér. Jeden z mužů se tedy nabídl, že jí pomůže, uvádí web TN.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Poctiví zámečníci existují – někdy jen stačí přečíst si pár recenzí a zámečnickou firmu zkontrolovat

Druhý podvodník mezitím zámek vyměnil a pak po majitelce bytu požadoval peníze, pokračuje TN. Ta mu zaplatila 3 500 korun za zámek, který se dá přitom v běžných obchodech pořídit za pětistovku. Společnost dTest spotřebitelům doporučuje, aby se vždy předem se zámečníkem domluvili na ceně a způsobu placení. Stejně tak je důležité zachovat v těchto situacích chladnou hlavu a nevolat na první číslo, které nabídne vyhledávač.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články