Ruskou armádu možná brzy doplní jeden z nejkrutějších sériových vrahů lidstva. Přezdívá se mu Angarský maniak

Michail Popkov, nejkrutější sériový vrah v moderních dějinách Ruska, usiluje o vstup do armády. Bojovat na Ukrajině chce až bude teplo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruský vězeň zájmem o vstup do armády reaguje na nabídku Jevgenija Prigožina, který za bojování na Ukrajině ve Wagnerově skupině slibuje amnestii, informuje web Fakt. Jde přitom o jednoho z nejhorších sériových vrahů v Rusku od roku 1917. Znásilnit a zavraždit měl Popkov více než 80 dívek a žen, které měly 16 až 40 let. Ruský vrah je chtěl údajně potrestat za promiskuitu a nemorálnost, což v jeho vnímání zahrnovalo prostituci či navštěvování diskoték bez mužské společnosti, uvádí web Fakt.

Jeden z nejbrutálnějších zločinců

Muž přezdívaný jako „Angarský maniak“ je bývalým policistou, své vraždy spáchal v letech 1992 až 2007, píše web Novinky. V roce 2015 byl odsouzen za zavraždění a znásilnění 22 žen, později přiznal že v letech 1994 a 2000 spáchal dalších 59 vražd a jeden pokus o vraždu, píší Novinky. Web Fakt uvádí, že se jeho zločiny vyznačovaly vysokou brutalitou, kdy své oběti mrzačil noži, sekerami, baseballovými pálkami či šroubováky. Dopaden byl díky tomu, že na místech zanechával stopy pneumatik automobilu Lada Niva.

V té době toto vozidlo využívala hlavně policie, a proto vyšetřovatelé otestovali tři tisíce policistů na DNA, Popkova tak následně odhalili. Popkov byl dvakrát odsouzen na dvojnásobné doživotí a aktuálně si odpykává trest v trestanecké kolonii Torbejevskij central v Mordvinsku. Nedávno poskytl vrah rozhovor televizi Vesti, ve kterém prozradil, že uvažuje o vstupu do armády, aby bojoval na Ukrajině, informuje agentura UNIAN.

Málokdo boje přežije

Nehodlá ale tak učinit hned. „Kdyby bylo teplo, souhlasil bych bez přemýšlení,“ cituje jeho slova Fakt. Zároveň měl uvést, že nepočítá s tím, že by mu to bylo umožněno. Novinky připomínají, že ruský oligarcha Jevgenij Prigožin verbuje ruské vězně do své soukromé Wagnerovy skupiny k bojům na Ukrajině. Výměnou nabízí svobodu, a to bez ohledu na to, jak závažný trestný čin zločinec spáchal.

iZdroj fotografie: Government of the Russian Federation / Creative Commons / CC BY
Jevgenij Prigožin je majitel cateringové firmy Concord a také zakladatel Wagnerovy skupiny, přezdívá se mu Putinův kuchař

Prigožin jako zakladatel Wagnerovců objíždí věznice a vězně přesvědčuje, aby se stali jeho žoldnéři. Podle některých jsou ale jen potravou pro děla, protože bez téměř žádného výcviku jsou posíláni do první linie. Novinky informují, že z tisícovky vězňů, které Wagnerova skupina naverbovala se jich domů vrátilo jen dvacet. Mezi nimi byl i Dmitrij Karyagin, který v roce 2014 zabil svou babičku, jak Události247 informovaly před pár dny.

Podívá se podle vás Popkov na frontu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále