,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv

Od začátku války na Ukrajině se zvyšuje možnost jaderné katastrofy. Použití nebezpečných zbraní hrozí hlavně z Ruska, které je jadernou mocností.

i Zdroj fotografie: Government.ru / Creative Commons / CC BY
                   

Web Express připomíná, že podle NATO ruský prezident Vladimir Putin nařídil, aby začala druhá fáze ruské invaze. Ta může být mnohem horší než ta stávající, a to vzhledem k vyjádřením některých blízkých spolupracovníků šéfa Kremlu. Místopředseda ruské Rady bezpečnosti Dmitrij Medveděv zveřejnil v aplikaci Telegram video, ve kterém si nebere servítky. „Pominula hrozba jaderného konfliktu? Ne, nepominula. Zvýšila se,“ cituje jeho slova web Express.

EU bude pokračovat v podpoře Ukrajiny

Bývalý ruský prezident má za to, že pokračující eskalace konfliktu na Ukrajině povede k „jaderné apokalypse“. V té souvislosti opět zmínil dodávky západních zbraní Kyjevu. V tomto záměru však západní země nehodlají polevit. Naopak. Zástupci členských zemí Evropské unie na summitu v Bruselu potvrdili odhodlání podporovat Ukrajinu, dokud to bude nutné, informuje ČTK. Lídři sedmadvacítky také přivítali novou dohodu, podle které bude Ukrajině v příštích 12 měsících dodán milion kusů dělostřelecké munice.

EU dohodou o společných nákupech a financování munice reagovala na apely ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k urychlení vojenské pomoci. Ve svém projevu k summitu si ukrajinská hlava státu stěžovala na průtahy v dodávkách zbraní a varovala sedmadvacítku, aby nedala „zlu“ čas se zmobilizovat, píše ČTK. Členské země vyčlenily proto dvě miliardy eur ze společných fondů, aby mohly být společně nakupovány nejen dělostřelecké munice, ale také další střely či rakety, pokud si je bude ukrajinská strana přát.

Medveděv si pravidelně vylévá zlost

Dokument také zmiňuje, že EU bude „dál poskytovat silnou politickou, ekonomickou, vojenskou, finanční a humanitární podporu“. Dá se předpokládat, že Moskva bude takovou informaci brát nelibě a vyhrožování ze strany některých ruských zástupců může narůstat. Především Medveděv, který jako poslední zmínil jadernou hrozbu, si velmi často nebere servítky.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Evropská unie vydá na trénink ukrajinských ozbrojených sil několik miliard korun

Jak Události247 psaly na začátku měsíce, bývalá ruská hlava státu varovala, že dodání letadel Ukrajině ze strany NATO a následný vojenský výcvik ukrajinských vojáků bude jasným znamením vstupu Aliance do války. „Pokud by v budoucnu dodaná letadla NATO obsluhovala jejich armáda na území nějakého vyčůraného Polska, což je vzhledem k žalostnému stavu obranného průmyslu na Ukrajině jediná možnost, znamenalo by to přímý vstup atlantistů do války proti Rusku se všemi důsledky“ řekl Medveděv ve svém příspěvku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecko má vlastní balistickou raketu Tayfun, doletí i přes 500 km a může být základem pro raketu s dosahem 2 500 km