Slevový portál lákal Čechy na bizarní ceny. Dovolená v Chorvatsku stála přes 90 milionů korun

Chorvatsko je pro Čechy oblíbenou dovolenkových destinací, a proto v této zemi mnoho lidí hledá slevové akce na ubytování. Narazit ale mohou i na extrémy.

i Zdroj fotografie: dronepicr/ Creative Commons / CC BY
                   

Velmi oblíbené jsou pro nákup dovolené slevové portály, kterých je v Česku hned několik. Mezi jeden z nejznámějších patří portál Slevomat, kde ale na uživatele nedávno při vyhledávání zájezdu do Chorvatska čekalo nemilé překvapení. Portál Čechy lákal na opravdu bizarní ceny. Web Praha IN informuje, že dvoulůžkový pokoj vyšší kategorie (superior) s částečným výhledem na moře s plnou penzí vyšel na více než 92 milionů korun. Konkrétně slevový portál ubytování v Chorvatsku na 6 dní od 4. června do 10. června nabízel za 92 723 960 korun.

Nešlo to jen tak přejít

Ti, kteří na tento překvapivý inzerát narazili, si to nenechali pro sebe. „Věděl jsem, že se zdražilo, ale tohle mě trochu překvapilo. Takovou nabídku bych na Slevomatu opravdu nečekal,“ uvedl posměšně pro web Praha IN Petr S., který na chybu portálu upozornil. Přestože je na první pohled zřejmé, že muselo při zadávání pobytu dojít k chybě, není vyloučeno, že někdo mohl být z takové částky opravdu šokován. Při dalším hledání na Slevomatu ale muselo každému dojít, že běžné nabídky jsou ve zcela jiné cenové kategorii.

iZdroj fotografie: Pexels
Do Chorvatska ročně cestují na letní dovolenou statisíce Čechů

Web Praha In píše, že nejdražší zájezd v Chorvatsku lze na Slevomatu ve stejném termínu najít za 32 481 korun. Jedná se přitom o all-inclusive pobyt v hotelu u pláže na ostrově Pag. O zhruba 8 tisíc korun levnější jsou pak pobyty ve čtyřhvězdičkových apartmánech v Pule, které jsou 200 metrů od pláže a mají k dispozici také bazény a tobogány. Je tedy zřejmé, že i ty nejlepší nabídky jsou cenově zcela vzdáleny částce 92 milionů.

Natolik přemrštěná cena není k vidění ani jinde

Web Praha IN píše, že na Bookingu je sice možné najít dražší pobyty, ale stále jsou daleko od několikamilionové sumy. Například za 375 tisíc je možné si pronajmou celou vilu s výhledem na moře v Rovinji. Poměrně draze vyjde také dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí a terasou v hotelu Zori Timeles na Hvaru, který stojí necelých 315 tisíc, dodává web Praha IN. Existují ale i extrémy na druhé straně. Web Praha IN upozorňuje, že týden dovolené u moře v Chorvatsku je možné poříditi i do 4 tisíc korun.

iZdroj fotografie: Depositphotos
V Chorvatsku se od letošního roku platí už jen eurem

Lidé ale musí počítat s dalšími výdaji. Ti, kteří cestují autem, zaplatí nemalé částky na dopravu a s ní spojené poplatky. Jedná se hlavně o dálniční známky. V Česku vyjde desetidenní známka na 310 korun, v Rakousku na 9,9 eur, ve Slovinsku sedmidenní na 15 eur, na Slovensku desetidenní na 12 eur, v Maďarsku stojí známka na stejné období 5 500 forintů a v Chorvatsku je nutné zaplatit mýtné, které se odvíjí od délky projetého úseku, píše web E15. Lidé by před cestou neměli zapomínat také na zřízení cestovního pojištění, jak informovaly Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články