Ruská propaganda udělala z Putina Santu, který zachraňuje Vánoce dětem ze Západu

Ruský prezident Vladimir Putin se ukázal ve videu šířícím se po sociálních sítích jako Santa Claus, který pomáhá nešťastným dětem k radostným Vánocům.

i Zdroj fotografie: Пресс-служба Президента Российской Федерации / Creative Commons / CC-BY
                   

Celý příběh začíná záběry na dětský pokojíček, ve kterém jsou například knihy s LGBT tematikou s názvy jako Vyrůstat jako gay, píše web TN. Následně je ve videu zachycen chlapec oblečený jako dívka, který sepisuje přání k Vánocům. V něm kreslí sebe a rodiče jako matku a otce. V záznamu je přitom ukázáno, že podle fotografie na poličce má dítě za rodiče dva muže označené jako Rodič1 a Rodič2. Nešťastný je chlapec také z toho, že má ve vlasech čelenku, kterou znechuceně odhazuje.

Bizarní propaganda

Následně svůj dopis Santovi smotá do punčochy, sfouknou se svíčky, kluk se pomodlí a jde spát, uvádí dále web TN. V té chvíli přichází smutné Vánoce západního dítěte zachránit ruský prezident převlečený za Santa Clause. Za okno je umístěn svítící sob, pokoj je ozdoben barevnými světýlky a rozsvítí se i do té doby potemnělý vánoční stromeček, popisuje dále web TN. Následuje i výměna vánočních dárků. Místo duhového míče je umístěn pořádný fotbalový, šaty jsou vyměněny za oblečení pro kluky.

Dítě dostane dále bicí a nahrazeny jsou také fotografie rodičů. Najednou je chlapec součástí tradiční rodiny skládající se z otce a matky, což je doloženo změnou fotografií na poličce. Santa tam umístí také autíčka a na zdi se objeví kříž, uvádí dále TN. Kdo je Santa se ale všichni naplno dozví až na konci videa, kdy si stáhne muž plnovous. Ukáže se, že zachráncem Vánoc západního dítěte je sám šéf Kremlu. Ten následně odchází, chlapec ho pozoruje z okna a na obrazovce se objeví nápis „Drahý Santo, děkuji ti a šťastné Vánoce!“, uvádí web TN.

Putin věří v Dědu Mráze

Klip, který trvá zhruba dvě a půl minuty doprovází hudba z baletu Louskáček od Petra Iljiče Čajkovského. Jde tedy o jasné propagandistické video Kremlu, které má nahrávat ruským předsudkům o Evropě a Spojených státech, připomíná server Daily Mail. Klip natočila produkční společnost Signal, aby podpořila prokremelskou propagandu, která mimo jiné tvrdí, že válka na Ukrajině je střetem hodnot mezi Ruskem a ukrajinskými západními spojenci.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC-BY
Ruský prezident každoročně využívá vánočních svátků ke své sebeprezentaci

Putin se všeobecně snaží také udržovat dobré vztahy s dětmi ve své zemi. Před Vánoci se objevil na konferenci mládeže a dostal od jednoho z přítomných teenagerů překvapivou otázku, jak Událsoti247 informovaly tento týden. Šéf Kremlu byl dotázán, jestli věří v Dědu Mráze a odpověděl velmi jednoznačně. „Samozřejmě, že ano. Všichni normální slušní lidé věří v Dědu Mráze,“ cituje web Express Putinovu odpověď.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články