Putin se mění před očima. Něco je s ním v nepořádku, říká plastický chirurg

Ruský prezident Vladimir Putin je kvůli válce na Ukrajině pod drobnohledem a řada lidí si všímá nápadných změn v jeho vzhledu.

i Zdroj fotografie: Kai Mörk / Creative Commons / CC BY
                   

Web Aktuálně píše, že fotografie šéfa Kremlu zanalyzoval také plastický chirurg Ondřej Měšťák. Podle něj jsou u ruského prezidenta v průběhu času viditelné změny v obličeji. Jde například o zvláštní rysy v oblasti tváří. Upozornil také na viditelně zploštělou přední část ucha. „Nevypadá úplně normálně, takže některé operace s velkou pravděpodobností podstoupil,“ uvedl plastický chirurg pro web Aktuálně. V poslední době se mnoho lidí pozastavovalo nad Putinovým vzhledem, obzvlášť nad jeho odulými tvářemi.

Objevují se spekulace o špatném zdravotním stavu

Mluví se o rakovině v terminálním stadiu či Parkinsonově chorobě, jak upozornily Události247 loni v září. Podle českého lékaře ale odulé tváře nejsou znakem onemocnění. „To dle mého názoru nesouvisí s žádnou nemocí nebo něčím jiným, protože při stárnutí dochází spíše ke ztrátě objemu v oblasti očí a objem padá dolů,“ vysvětlil Měšťák pro server Aktuálně. Proto plastický chirurg předpokládá, že Putin má vyplněnou tvář kyselinou hylauronovou či vlastním tukem. Ruský prezident zřejmě také podstoupil facelift.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Putin se v posledních dvaceti letech změnil k nepoznání, důvodů může být několik

Český plastický chirurg v té souvislosti upozornil na přední část ucha, odkud podle něj mohl vést řez k úpravě dolní čelisti a oblasti krku. Zároveň ale uvedl, že fotografie nejsou zcela prokazatelné, protože mohou zkreslovat. „Z fotek je to někdy těžké posoudit, protože jsou zachyceny z různých úhlů. A pokud to chceme posuzovat opravdu stoprocentně, tak by měly být za standardního osvětlení, ze stejného úhlu a neměly by být rozmazané,“ vysvětlil Měšták pro web Aktuálně. Za změnou vzhledu šéfa Kremlu nakonec nemusí stát ani plastické operace ani nemoc.

Spekuluje se o dvojnících ruské hlavy státu

Šéf ukrajinské vojenské zpravodajské služby Kyryl Budanov se domnívá, že Putin má za sebe rovnou tři náhradníky, jak Události247 psaly loni v říjnu. Někteří odborníci ale zpochybňují, že by Putin měl jakéhokoliv dvojníka. „Vytvořit skutečně věrného dvojníka, který by odpovídal originálu ve všech detailech, které se posuzují při zjišťování identity, je velmi obtížné. To by si dnes prakticky nikdo netroufl. Nehledě na to, jaké riziko by hrozilo, kdyby se dvojník provalil,“ uvedl pro web iDnes forenzní kriminalista Jiří Straus.

Podle něj má Putin několik specifických znaků jako jsou ústa, hřbet nosu či převis očního víčka. Tyto znaky se mají shodovat na starších fotografiích i na nedávných, uvádí web iDnes. Typickou má mít ruský prezident podle experta i styl chůze, která se také nemění. „Všechny záběry, které jsem měl k dispozici, mohl jsem je prostudovat a viděl jsem je hodně zblízka, vedou k jedinému závěru: nenašel jsem žádnou indicii, která by podporovala verzi dvojníka,“ dodal Straus pro iDnes.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články