Kolik má Putin dvojníků? Je klidně možné, že reálného ruského prezidenta už několik měsíců nikdo neviděl

Spekulace o tom, že Putin není Putin se objevují od začátku konfliktu na Ukrajině. Teorii o dvojníkovi postupně potvrzuje stále více lidí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ruský prezident Vladimir Putin je od začátku invaze na Ukrajinu jedním z nejsledovanějších lidí na světě. Podrobně je sledováno každé jeho veřejné vystoupení, analyzováno každé slovo i gesto. Zdá se tak téměř nemožné, že by si nikdo nevšiml, že celý svět několik měsíců pozoruje jen někoho, kdo se Putinovi velmi podobá. Vyloučeno to rozhodně není. O využívání dvojníka v souvislosti s ruskou hlavou státu se objevilo mnoho domněnek. Podle Kyryla Budanova, šéfa ukrajinské vojenské zpravodajské služby, Putina nenahrazuje jen jeden člověk.

Kde se objevil dvojník?

„Já osobně nejsem na Putina specialista. Ale podle mě jsou určitě aspoň tři dvojníci, které hned poznám,“ cituje Budanova slova web Novinky. Už v minulosti ukrajinský generálmajor poukazoval na to, že se u Putina změnily uši, které jsou u každého člověka naprosto jedinečné stejně jako otisk prstů, jak Události247 informovaly zde. Podle Budanova tak měl Putin využít dvojníka například i při červencové návštěvě Teheránu, kde se setkal s prezidenty Íránu a Turecka. Potvrzovat to měly i velmi rychlé pohyby ruského prezidenta při příletu.

Šéf Kremlu s naprostou lehkostí sestoupil ze schodů, což nekorespondovalo s Putinovým zdravotním stavem. Právě ten je také často terčem spekulací a přiživuje domněnky týkající se využívání dvojníka. Často se mluví o tom, že Putin trpí Parkinsonovou chorobou či onemocněl rakovinou. Potvrzovat to má častý třes, nejistá chůze, bledé a odulé tváře. I proto se objevila také spekulace, že Putin už nežije, a proto Kreml využívá dvojníka. Jak Události247 psaly, náznaky o smrti ruského prezidenta vypustila také britská tajná služba MI6.

Celou dobu se může skrývat

Dvojník se měl dokonce objevit místo Putina už 9. května na moskevské přehlídce ke Dni vítězství. O využívání dvojníků ruským prezidentem je přesvědčen také ruský advokát Mark Fejgin, který je znám díky tomu, že obhajoval mnoho opozičních osobností, píše web Novinky. Ten ale zpochybňuje domněnku, že by za Putina náhradník někdy zaskakoval na veřejných akcích. Podle něj spíše slouží na to, aby odlákal pozornost.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vladimir Putin

„Poslat na veřejnost nebo i dát na video dvojníka, to je šílenost. Moc tomu nevěřím,“ cituje Fejgina web Novinky. Vyloučena tato možnost ale není. Využíváním dvojníka by Putin eliminoval jakoukoli možnost ohrožení svého života. Může tak rozhodovat o situaci na Ukrajině z pohodlí a bezpečí utajovaného místa, aniž by musel oficiálně sám vystupovat na veřejnosti. Dvojníci jeho sdělení světu s radostí odvypráví z připravených podkladů a sám Putin může vše pozorovat z povzdálí.

Kolik si myslíte, že Putin využívá dvojníků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články