Rusko je v nebezpečí, ohrožena je suverenita země, varuje Putin

Ruský prezident Vladimir Putin se k aktuální situaci v zemi vyjádřil během svého proslovu k Mezinárodnímu dni žen, který připadl na středu.

i Zdroj fotografie: kremlin.ru / Creative Commons / CC BY
                   

Šéf Kremlu na ceremoniálu předal státní vyznamenání ženám, které slaví svůj den 8. března. Ve svém projevu ruský prezident přiznal přímé ohrožení bezpečnosti a suverenity země, píše web TASS. „Teď, když Rusko čelí přímému ohrožení své bezpečnosti a suverenity, vidíme spoustu příkladů statečnosti a odhodlání, odvahy a ochoty postavit se za pravdu, chránit lidi a budoucnost našeho státu,“ cituje Putina web TN. Ruská hlava státu v té souvislosti uvedla, že každý Rus má podle něj v sobě odhodlání zemi bránit.

Letos se slibům vyhnul

Těmito slovy chtěl dát evidentně jasně najevo, že počítá s tím, že ruské obyvatelstvo bude odhodláno bojovat. Rusko přitom není zemí, které hrozí přímé nebezpečí. Naopak Moskva rozpoutala před více než rokem na Ukrajině největší konflikt v Evropě od druhé světové války. Web Express připomíná, že přitom právě před rokem Putin sliboval ruským ženám, že nevyhlásil kvůli válce na Ukrajině mobilizaci. To porušil loni na podzim, kdy dopadla mobilizace na zhruba 300 tisíc Rusů.

Od začátku roku se navíc spekuluje, že bude nutné, aby ruský prezident vyhlásil další kolo mobilizace, protože armáda bojuje s velkými ztrátami. Podle Christophera Caoliho, velitele sil Severoatlantické aliance v Evropě, Rusko v bojích v sousední zemi ztratilo 200 tisíc vojáků a 1800 důstojníků, informuje ČTK. Kreml údaje o ztrátách nezveřejňuje ani se nevyjadřuje k další možné mobilizaci. V letošním roce alespoň Putin už ruským ženám nic nesliboval. Snažil se při příležitosti MDŽ navodit spíše pozitivní atmosféru.

Putinovy ženy

Web TN píše, že ruská hlava státu označila tento den za nádherný a všemi milovaný svátek. „V naší zemi není snad jediné odvětví, oblast jakékoliv činnosti, ve které by ženy nedosáhly vážených, významných výsledků,“ cituje Putina web TN. Šéf Kremlu proto všem ruským ženám poděkoval. Hlavně vyzdvihl ty, které zasvětily svůj život mateřství, píše web TASS. Jak Události247 psaly loni v květnu, ženy hrají v Putinově životě velkou roli.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Jednotlivé zdroje se v počtu dětí liší, ale Kabajevová má s Putinem podle všeho dvě dcery (dvojčata), další dva chlapce a pravděpodobně ještě jednoho, pátého potomka. Všechny děti se narodily ve Švýcarsku

Přestože oficiálně měl jen jedinou partnerku, a to bývalou manželku Ljudmilu, neoficiálně jich bylo mnohem více. V posledních letech se nejčastěji mluví o bývalé gymnastce Alině Kabajevové, se kterou má mít ruská hlava státu i několik dětí. Jeho dcerou má být také Luiz Rozová, kterou měl Putin zplodit se svou bývalou uklízečkou Světlanou Krivonogichovou. Dokládat to má i skutečnost, že žena znenadání zbohatla, dokonce spoluvlastní velkou ruskou banku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Toto jsou nejčastější chyby při čištění podlah: děláte je také?
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
První pomoc od bolesti nabídne tenisový a lakrosový míček: Masáž s nimi pomůže od bolesti kloubů a zad
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Ženy to při autonehodě odnesou více než muži, zjistili vědci. Může za to konstrukce těla
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko se vrací ke konceptu mnohatisícové tankové flotily po vzoru SSSR: rozjede to ve velkém, válku na Ukrajině to ale neovlivní; snad