Všechny Putinovy ženy. Co se ví o soukromém životě ruského prezidenta?

Šéf Kremlu Vladimir Putin si své soukromí přísně střeží. Oficiálně přiznal jen své třicetileté manželství a dvě dcery. Dětí má mít ale mnohem víc.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak připomíná server Mirror, ruský prezident Vladimir Putin o svém soukromí nechce mluvit a odsuzuje „ty, kteří se svými čmuchajícími nosy a erotickými fantaziemi slídí v životech ostatních,“ cituje Mirror Putina. Přesto se na veřejnost dostávají nějaké střípky ze soukromí ruské hlavy státu. Alespoň ze strany nezávislých médií. Ruská státní média mají totiž zákaz se Putinovým soukromím zabývat, jak píše Mirror. Přesto se o poslední prezidentově partnerce veřejně mluví. Důvodem je především fakt, že údajná Putinova dlouholetá milenka je veřejně známou osobností.

Dvě přiznané dcery

Alina Kabajevová je bývalá gymnastka, která je se dvěma olympijskými medailemi považována za nejúspěšnější moderní gymnastku Ruska. Po delší době se nedávno objevila na veřejnosti a hned způsobila pozdvižení. Na fotce ze sportovní haly v Moskvě měla na ruce snubní prsten, a tak se začalo spekulovat o jejím sňatku s ruským prezidentem. Stala by se tak oficiálně druhou ženou šéfa Kremlu. V roce 1983, kdy pracoval pro KGB, se Putin oženil s letuškou Ljudmilou Škrebněvovou. O dva roky později se jim narodila dcera Marie.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Odznak KGB

V roce 1986, po přestěhování za prací do Německa, se narodila druhá dcera Katerina. Jak píše server TN, obě Putinovy děti se vydaly zcela jiným směrem než jejich otec. Starší Marie vystudovala biologii v Petrohradě a aktuálně se specializuje na genetická onemocnění. Mladší Katerina se také dala na vědeckou cestu a působí jako ředitelka Institutu pro matematický výzkum komplexních systémů na univerzitě v Moskvě. Přesto Putinovy dcery se svým otcem jedno spojuje. I ony si své soukromí hlídají.

Možné dítě s uklízečkou

Přestože je známo, že starší Marie se provdala za nizozemského podnikatele, není zřejmé, jestli je Putin také dědečkem. Vnouče ale nemusí šéf Kremlu zřejmě očekávat jen od dětí z manželství. Existují spekulace, že má ruský prezident nepřiznanou dceru, devatenáctiletou Luiz Rozovou. Její matka Světlana Krivonogichová byla během Putinova manželství jeho uklízečkou. Spekulace podporuje i skutečnost, že Krivonogichová posléze znatelně zbohatla a stala se spoluvlastnicí velké ruské banky.

iZdroj fotografie: Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Vladimir Putin a Alina Kabajevová

Mezi další ženy, které ruského prezidenta okouzlily, má podle serveru Mirror patřit také ruská modelka Viktoria Lopyrevová, která v roce 2003 získala korunku Miss Ruska. Románek ale zřejmě netrval příliš dlouho a nevzešly z něj žádné děti. Naopak rovnou čtyři potomky má mít Putin se svou poslední milenkou Alinou Kabajevovou. Jak píše Mirror, podle kremelských zdrojů jde o dvojčata a dva chlapce. Všichni se měli narodit ve Švýcarsku. Vztah ruského prezidenta a Kabajevové ale nebyl nikdy oficiálně potvrzen.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články