Ruský prezident je kvůli novoročnímu projevu terčem posměchu

Šéf Kremlu netradičně pronesl novoroční řeč před vojáky. Ukazuje se ale, že nešlo o členy armády, ale pouze o lidi ve vojenském oblečení.

i Zdroj fotografie: Presidential Executive Office of Russia / Creative Commons / CC BY
                   

Ruský prezident Vladimir Putin se v posledních měsících objevuje čím dál méně na veřejnosti. Na konci loňského roku zrušil několik tradičních akcích. Zřejmě kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu odložil na neurčito každoroční diskuzi s novináři a neproběhl ani projev před ruskými politiky, jak Události247 informovaly v prosinci. Důvodem ale nakonec nemusí být špatný zdravotní stav, ale strach. I novoroční projev šéfa Kremlu zřejmě proběhl před vybranými lidmi, kteří se jako spolehliví osvědčili už dříve.

Zřejmě věrná Putinova blondýna

Web Plus Jeden Deň připomíná, že Putin své novoroční poselství letos pronesl před údajnými členy ruské armády. Nakonec se ale ukazuje, že šlo spíše o herce. Některým neuniklo, že tváře vojáků se už dříve objevily na místech, kde ruský prezident veřejně vystoupil. Minimálně žena s blonďatými vlasy, která má být vojenskou hrdinkou, byla zachycena už několikrát poblíž Putina. V rámci novoročního projevu ji přitom dokonce Putin předal medaili jako vrchní kapitánce armádní zdravotní služby, uvádí web Plus Jeden Deň.

Anna Sidorenka, jak zní její údajné jméno, by se ale musela stát velitelkou velmi rychle. V minulosti byla totiž viděna jako tajemná žena, kterou média přezdívala jako agentku Cornetto poté, co se objevila na letecké show, kde předávala ruskému prezidentovi zmrzlinu. Ženu má zřejmě ruská hlava státu v oblibě, protože její tvář se objevila už v lednu 2017. Tehdy se měla zúčastnit vánoční bohoslužby v Novogorodském klášteře. Fotografové ji zachytili i na rybářské lodi společně s Putinem, tehdy jako pracovnici státního podniku, píše web Plus Jeden Deň.

Napodobuje Zelenského

Podle britských médií jde o Ekaterinu Safonovou, která stojí po boku ruského prezidenta již dlouhou dobu a její hlavní úlohou je mu sloužit. Web The Sun v souvislosti s novoročním projevem upozorňuje, že vystoupení údajných vojáků má vzbudit přesvědčení, že má Putin stále velkou podporu ve válce na Ukrajině. Některým také způsob přednesu připadá jako napodobování ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, píše The Sun. Nejenom z toho důvodu je Putin nadále terčem posměchu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Volodymyr Zelenskyj navštívil město Bachmut v Doněcké oblasti, přestože se tam odehrávají ty nejtěžší boje

Ten vystoupil 20. prosince na frontě v Bachmutu. Při návštěvě předal také vojákům vyznamenání. „Putin chtěl napodobit Zelenského, který přišel k ukrajinským obráncům v Bachmutu. Ale po deseti měsících totální války je v Rusku i nedostatek herců,“ cituje web The Sun vyjádření spoludržitelky Nobelovy ceny za mír pro rok 2022 Oleksandru Matvijčukovou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Martin Duplák
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nafukovací návnady z Děčína matou ruské vojáky. I kvůli nim mohou hlásit až neuvěřitelná čísla některých zničených zbraní
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa