Ruská propaganda jede na plné obrátky: Na Západě prý lidé „jedí žrádlo pro kočky a jídlo si ohřívají na radiátorech“

Ruská média nakloněná Kremlu dlouhodobě zkreslují informace o životě na Západě. Nyní se propagandisté pustili do Velké Británie.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Velmi ostrých výroků vůči britským obyvatelům se dopustila ruská moderátorka Olga Skabajevová, která se netají svou podporou ruské invaze na Ukrajinu, píše web Daily Mail. V ruské státní televizi se radovala z toho, že lidé v západních zemí čelí vysokým životním nákladům. V Británii je to ještě horší než v Německu. Kvůli rostoucím nákladům nyní obyvatelé Cardiffu jedí krmivo pro kočky a ohřívají jídlo na radiátorech,“ cituje její vyjádření web Daily Mail. Tím ale prokremelská moderátorka své vykreslování situace na Západě neskončila.

Putina jako zachránce Vánoc

„A britské ženy se uchylují k prostituci a mají sex, aby přežily,“ cituje ji dále Daily Mail. Podle Skabajevové tak ženám na Západě nezbývá nic jiného, než provozovat sex za úplatu, aby měly dostatek jídla a přežily těžkou dobu. Zmínění Cardiffu nebylo ze strany ruské propagandistky náhodné. Odvolávala se na zprávu BBC z potravinové banky v tomto městě. „Stále jsem šokován skutečností, že máme lidi, kteří jedí krmivo pro domácí mazlíčky,“ uvedl tehdy pracovník z potravinové banky, píše Daily Mail. Je tak jasné, že ruská propaganda jede na plné obrátky.

Potvrdil také tehdy skutečnost, že existují případy lidí, kteří si ohřívají jídlo na radiátoru nebo na svíčce. O ženách, které začaly s prostitucí, aby vyšly s penězi pak informoval web Financial Times. Zmíněna byla i žena z Cardiffu, ale nešlo o žádnou hromadnou aktivitu žen tohoto města. Ruská propaganda ale vždy pravdu pozmění. Jednoznačnou snahou vykreslit Západ jako velmi špatný bylo i vánoční video, ve kterém vystoupil ruský prezident Vladimir Putin, jak psaly Události247 v loňském roce.

Západní obyvatelé jsou chudáci bez ruských energií

Šéf Kremlu v něm byl vyobrazen jako Santa, který pomáhá nešťastným dětem ze Západu k radostným Vánocům. V záznamu, který se šířil Ruskem, byl hlavním aktérem chlapec oblečený jako dívka, který si přeje mít rodinu skládající se z otce a matky. Ve videu je zachyceno, že podle fotografií na poličce má za rodiče dva muže. Putin mu vyobrazen jako Santa vše splní. Daruje mu dárky pro kluky a vymění i jeho oblečení. Změní se i fotografie rodičů, kde je najednou muž a žena.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ruská propaganda se snaží vzbudit dojem, že západní státy si bez ruského plynu nedokáží poradit

Vše končí poděkováním chlapce Santovi, kterého představuje ruský prezident. Během prosince se objevila v ruské propagandistické televizi RT také reklama, která se vysmívala evropským Vánocům. Podle ní Evropanům chybí ruské energie a v zimě jim bez tepla musí světýlka na vánočním stromečku napájet křeček, uvádí web iDnes. Do kontrastu byla situace dána s rokem 2021, kdy podle ruských propagandistů byli ještě Evropané o Vánocích šťastní. Letos už se jen zmučeně choulili v dekách, dodává iDnes.

Co si o vyjádřeních v ruské televizi myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články