Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem

Ruský prezident Vladimir Putin je kvůli válce na Ukrajině jednou z nejsledovanějších osobností na světě. I proto si lidé všímají lehce přehlédnutelných detailů.

i Zdroj fotografie: Government.ru / Creative Commons / CC BY
                   

Web Daily Mail upozorňuje na video, které se šíří po ruských sociálních sítích. Informuje o dvojnících šéfa Kremlu. Spekulace ohledně toho, že Putin využívá dvojníky, zesílily po návštěvě Mariupolu. Ruský prezident do okupovaného ukrajinského města dorazil nečekaně. Z návštěvy byla následně ve velkém sdílena propagandistická videa. Experti velmi záhy upozornili, že do válečné zóny se nevypravil Putin, ale některý z jeho dvojníků.

Nesrovnalostí je hned několik

Například profesor Anders Aslund srovnal fotografie ruského prezidenta z videokonference o rozvoji Krymu a Sevastopolu, která proběhla dva dny před návštěvou Mariupolu. Zdá se, že 19. března jel do Mariupolu Putinův dvojník. Srovnejte si to s fotkami skutečného Putina v jeho bunkru ze 17. března. Už to začíná být směšné,“ cituje komentátor amerického think-tanku Atlantic council web iDnes. Nestalo se přitom poprvé, kdy se objevily spekulace o dvojnících šéfa Kremlu.

Jak Události247 psaly loni v říjnu, výjimkou nejsou domněnky, že Putina už mnoho měsíců nikdo neviděl. Nyní se spekulace šíří také v Rusku. Video na sociálních sítích pokládá jasnou otázku: „Kdo navštívil Mariupol?“, cituje web Express. V záznamu je upozorněno na ušní lalůčky, které se v jednotlivých vystoupeních ruské hlavy státu mění. „Stejně jako malé znaménko na tváří,“ cituje Express. Odlišnosti autoři videa vidí také ve vráskách. Tuto odchylku podle nich není možné vysvětlit ani plastickými operacemi, které Putin v minulosti podstoupil.

Někteří se spekulacím brání

Úpravy obličeje podle autorů záznamu musí podstupovat i Putinovi dvojníci, aby se mu stále podobali vzhledem k tomu, jak se mění jeho tvář kvůli zdravotním problémům. „Nejslabší dvojník byl evidentně poslán do Mariupolu,“ cituje Express z ruského videa. Právě na muži, který o víkendu dorazil jako ruský prezident na okupované ukrajinské území, autoři záznamu vidí nejvíce odchylek od skutečného šéfa Kremlu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ruská propaganda má velký vliv i na stále silnou podporu ruského prezidenta

Naopak ruští komentátoři se takové spekulaci brání. „Nepochybuji o tom, že do Mariupolu přijel skutečný Putin. Nechápu, v čem je problém. Zphotoshopované záběry, to je hodně smutný argument, jestli tam přijel nebo nepřijel dvojník. Raději se podívejte na originální zpravodajství,“ cituje web iDnes ruského komentátora Fjodora Krašeninnikova. Naopak šéf ukrajinské vojenské rozvědky už loni upozornil, že Putin má nejméně tři dvojníky.

Putin nebo Putin? Koho svět vidí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Turecko má vlastní balistickou raketu Tayfun, doletí i přes 500 km a může být základem pro raketu s dosahem 2 500 km