Putin už začíná mít nahnáno, chystá se nemilosrdná odveta ze strany Ukrajiny

Na Donbasu nadále probíhají tvrdé boje a celá Ukrajina zůstává ostražitá. Útoky ale mohou proběhnout ve větší míře i v Rusku.

i Zdroj fotografie: Presidential Executive Office of Russia / Creative Commons / CC BY
                   

Východní část Ukrajiny je od začátku války oblastí, kde se vedou nejintenzivnější boje. Krvavé útoky aktuálně probíhají hlavně v Bachmutu, jak píše web CNN Prima News. „Rusové srovnávají Donbas se zemí. Říkají, že válka je mír a ničení je osvobození,“ napsalo na Twitteru k fotografii z hořícího města ukrajinské ministerstvo obrany. Úřad tím narážel na středeční slova ruského prezidenta Vladimira Putina, který na jednání ruské rady pro lidská práva uvedl, že Rusko dává přednost mírovým cestám.

Belgorod je v pohotovosti

„Budeme se orientovat především na mírové prostředky. Ale pokud nám nic jiného nezbyde, budeme se bránit všemi prostředky, které máme k dispozici,“ cituje slova ruské hlavy státu web CNN Prima News. Zdá se, že šéf Kremlu si začíná uvědomovat, že válka se vyvíjí zcela jiným směrem, než byla ruská představa. Vše se může zvrhnout v něco horšího. Ruské obavy potvrzují také události, které se dějí podél hranice se severovýchodní Ukrajinou. Jak připomíná web Daily Mail, ruští vojáci budují v oblasti Belgorodu obranné pozice.

Toto chování „pravděpodobně ilustruje skutečné (ale falešné) přesvědčení některých ruských rozhodovacích orgánů, že existuje věrohodná hrozba invaze ukrajinských sil“, uvedlo k tomu britské ministerstvo obrany podle Daily Mail. Právě z Belgorodu se odpalují rakety s plochou dráhou doletu, které míří na Ukrajinu a zasahují kritickou infrastrukturu země. Přitom často zabíjí také nevinné civilisty. Moskva si je zřejmě vědoma, že si za to zaslouží odplatu, a proto začala s budováním obranných pozic, píše dále web Daily Mail.

Ukrajina může udeřit ještě více

Tamní ruský guvernér navíc před pár dny oznámil, že v Belgorodu vzniknou základní „jednotky sebeobrany“. Může sice jít jen o snahu prohloubit v lidech vlastenecké cítění, ale také může odrážet strach ruských představitelů z možné invaze ukrajinských sil. Obavy navíc mohou růst v souvislosti s útoky na ruské území, ke kterým došlo tento týden. Bezpilotní letadla ze sovětské éry měly udeřit na v oblastech Rjazaň a Saratov na jihu Ruska. Jedná se o místa stovky kilometrů od ukrajinských pozic, jak Události247 psaly zde.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Bezpilotní letouny hrají v moderní válce velkou roli

Putin v této souvislosti mluvil o teroristických činech, a proto mají být přijata nezbytná opatření k ochraně země, připomíná web Krone. Není vyloučeno, že zprávy o útocích na Rusko přitom budou čím dál častější. Kyjev dlouhodobě mluví o myšlence vyvinout „armádu dronů“ a ukrajinský výrobce zbraní Ukroboronprom nedávno uvedl, že dokončil řadu úspěšných testů nového bojového dronu s doletem tisíc kilometrů, píše dále server Daily Mail.

Jak se podle vás válka do konce roku vyvine? Svůj názor nám řekněte dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Pes štěká v noci do prázdna: Možné důvody a jak ho to odnaučit
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Selhání ledvin se špatně rozeznává: Nečekané příznaky jako otoky kotníků a svědění kůže
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nová umělá inteligence se sama vyvíjí stejně, jako tomu bylo při Darwinově evoluci
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Létající“ tank T-80 existuje i v pomalejší verzi UD bez plynové turbíny: měl být budoucností SSSR, ale slyšet je o něm stále