Slabé stránky Rusů odhaleny: Ukrajinci jsou připraveni rozdrtit Putinovu armádu napadrť

Kyjevu se v posledních měsících podařilo osvobodit některá okupovaná území, včetně strategického Chersonu. Úspěchy mohou pokračovat dál.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ukrajinci jsou připraveni bojovat, uvádí web Express, dokud nezískají zpět veškerá okupovaná území. A to včetně Krymu. Tímto způsobem se několikrát vyjádřil i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Krok po kroku se to Kyjevu daří. Největším úspěchem z poslední doby je znovuzískání města Cherson. Jeho strategické umístění na břehu řeky Dněpr a blízko Černého moře z něj učinily místo, kterého se Rusové nechtěli vzdát. Šéf Kremlu dokonce na konci září celou Chersonskou oblast v rámci anexe dalších území označil za součást Ruské federace.

Jako první světová

Nakonec ale ruské armádě nezbylo nic jiného, než se ze strategického města po ukrajinské převaze stáhnout. Předcházely tomu dlouhé boje. Ty se teď odehrávají v další důležité oblasti, v okolí města Bachmut. Situace na místě je velmi komplikovaná kvůli počasí, a proto svou surovostí a špinavostí připomíná první světovou válku, informuje web CNN Prima News. I tam ale mohou ukrajinští vojáci uspět.

Podle amerického generálporučíka ve výslužbě Marka Hertlinga si může Kyjev zajistit více vítězství díky bojové připravenosti a výcviku poskytnutého západními spojenci, píše web Express. Ukrajinské síly mají projít tréninkem i v USA, což se může ukázat jako důležitý krok. „Pokud Ukrajina dokáže vycvičit velké množství ozbrojených sil v kombinovaných zbrojních operacích, myslím, že budeme i nadále svědky toho, že Ukrajina bude v průběhu dnů získávat stále více vítězství,“ cituje slova experta web Express.

Zimní potíže války

Hertling také uvedl, že Ukrajina má nad Ruskem převahu i díky zimním měsícům. Přestože nízkým teplotám budou čelit obě strany, ukrajinská armáda je podle něj více připravena a hlavně má disciplínu. „To, co jsme zatím viděli u ruských sil, je nedostatek disciplíny, nedostatek vedení a špatné vybavení,“ cituje amerického vysloužilého velitele server Express. S výbavou mají Rusové velké problémy.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kombinace dobrého vybavení, výcviku a disciplíny má být pro ukrajinské úspěchy klíčová

Události247 psaly nejen o nedostatečném oblečení, ale také prasklých pneumatikách či zastaralém vybavení. Rusové proto budou čelit zimě o mnoho hůř než Ukrajinci, kteří mají dostat od NATO nový typ uniforem, který je udrží v teple, připomíná web Express. Zima přinese také méně denního světla, což může být při bojích problém. Americký expert ale upozornil, že Kyjev má k dispozici od spojenců zařízení pro noční vidění, což by mohlo přinést Ukrajincům také značnou výhodu.

Kdo má podle vás větší šanci v zimní válce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články
Čisté plechy bez zdlouhavého drhnutí: Stačí je posypat práškem do pečiva a postříkat citronovou šťávou
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Novým divem světa se staly duhové hory v Peru. Objevily se díky globálnímu oteplování
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejstarší revolver na světě je starý přes 400 let: byl trochu „zaostalý“, ale přesto velmi efektivní. Vlastnil ho důstojník za 30leté války