Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy

Na Ruskem anektovaném poloostrově Krym došlo tento týden k výbuchům. Ukrajinci se dosud k podivné explozi nepřihlásili.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jak upozorňuje server Echo24, událost na letišti v Saky u Novofedorivky na Krymu, kde došlo k výbuchům, není jediná podezřelá. Ve čtvrtek došlo k záhadnému spadnutí některých stožárů v Chersonské oblasti, které měly vést elektřinu na Krym z okupované Záporožské jaderné elektrárny, uvádí Echo24. Že nejde o náhodu napovídá i skutečnost, že Rusové nedávno oznámili záměr touto cestou elektřinu vést. Ani k tomuto činu se ale dosud nikdo nepřihlásil. Obě strany se drží své strategie zatloukání.

Všichni jsou bez viny

Rusko například k explozi na letišti uvedlo, že došlo k výbuchu několika kusů munice kvůli nedodržení bezpečnosti. Satelitní snímky ale ukazují něco jiného, psali jsme zde. Podle nich zůstaly po explozích krátery, zničeno bylo několik ruských letadel. Podobně se ruská strana ošívala, když měla přiznat zničení křižníku Moskva, uvádí Echo24. Za potopením mělo podle Kremlu stát lidské selhání, konkrétně šlo o kouření v zakázaném prostoru. Narativ pochybení je pro Moskvu zřejmě přijatelnější, než přiznání úspěchu nepřítele.

A i Ukrajinci se zuby nehty drží své strategie. Ta spočívá v zapírání. „Samozřejmě ne,“ cituje web Echo24 odpověď poradce šéfa kanceláře ukrajinského prezidenta Mychajla Podoljaka na otázku, jestli je Kyjev odpovědný za exploze na Krymu. Sám ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se k výbuchům na anektovaném poloostrově nevyjádřil. Zřejmě ale není náhodné, že k okupovanému území tento týden pronesl poměrně ostrá slova. „Krym je ukrajinský a nikdy se ho nevzdáme,“ cituje ukrajinskou hlavu státu web TN.

Ukrajinské přešlapy vnímá i Amnesty International

Vše tak nasvědčuje tomu, že za útokem na poloostrově stojí ukrajinská strana. Potvrzuje to i hlášení ukrajinské armády, která den po útoku přiznala, že za posledních 24 hodin zničila devět ruských letadel, připomíná web Echo24. V tomto ohledu si tedy Ukrajina nemá s Ruskem co vyčítat. Obě strany zapírají či neposkytují dostatek informací, také se dopouští ve válce nelidských činů. Stačí připomenout video, které se objevilo na internetu během března. Na záznamu ukrajinští vojáci v Charkovské oblasti stříleli ruské válečné zajatce do kolen.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Amnesty International

Na to, že ukrajinská strana není v konfliktu jen obětí upozornila nedávno také Amnesty International, jak informovaly Události247 zde. Podle zjištění lidskoprávní organizace ubližují ukrajinské síly civilistům, když zřizují základny v obytných oblastech, kde umisťují také zbraně. Amnesty International si kvůli své zprávě vysloužila mnoho kritiky znějící především z Kyjeva. I přes nátlak ale organizace na svých zjištěních trvá.

Co si o činech Ukrajinců ve válce myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Střelci na palubách vrtulníků. Tvrdě prověřeni Vietnamem, Afghánistánem a řadou dalších konfliktů