Válečná oslava: Zelenskyj slaví narozeniny. Od manželky dostal dojemné přání

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oslavil své 45. narozeniny. Půlkulaté výročí zastínil probíhající konflikt.

i Zdroj fotografie: The Presidential Office of Ukraine / Creative Commons / CC BY
                   

Web Fakt informuje, že ukrajinské hlavě státu darovala jeho manželka dojemné přání. „Přeji ti více důvodů k úsměvu. Chci se pořád usmívat s tebou. Dej mi tuhle šanci,“ napsala ukrajinská první dáma Olena Zelenská svému muži. Zelenskyj slaví letošní půlkulaté narozeniny za dramatických okolností. Je prezidentem země, která už téměř rok válčí se sousední zemí, která ji napadla. Přesto se podle své ženy žádným způsobem nezměnil.

Zelenská: Muž je pořád stejný

„Často se mě ptají, jak ses za ta léta změnil. A já vždycky říkám: ‚On se nezměnil. Je stejný. Stejný kluk, kterého jsem potkala, když nám bylo sedmnáct‘,“ cituje z přání Zelenské zveřejněné na sociálních sítích web Fakt. Naopak první dáma upozorňuje na to, co se změnilo vůči ní. Podle jejího názoru se manžel méně směje, a proto její přání směřuje k tomu, aby měl víc důvodů k úsměvům. „A ty víš, co je k tomu potřeba. Všichni víme. Jsi dost tvrdohlavý. Ale nejdůležitější je mít dostatek zdraví. Tak se prosím měj dobře!“ napsala Zelenská.

Web Fakt připomíná, že Zelenskyj se narodil 25. ledna 1978 v městě Kryvyj Rih na Ukrajině. Vystudoval práva, ale nikdy se oboru nevěnoval. Naopak se uchytil jako herec, scenárista a televizní moderátor. Web Aktuality píše, že se Zelenskyj napřed ještě jako teenager prosadil v komediální soutěži KVN, kde soutěžící vtipně odpovídali na různé otázky a improvizovali. Ukrajinský prezident byl v tom natolik úspěšný, že si dokonce vytvořil vlastní tým, se kterým vyhrál v roce 2001 ukrajinskou ligu.

Nejúspěšnější role jako prezident

Později si založil vlastní produkční společnost s názvem Kvartal 95. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Nakonec se stal předním poskytovatelem zábavného televizního obsahu ve střední a východní Evropě. V roce 2006 se stal ještě více populárním, a to díky účasti v ukrajinské verzi pořadu Let’s Dance. S taneční partnerkou Olenou Shoptenko nakonec vyhrál. Popularita pak jen rostla. V roce 2009 si zahrál v úspěšném rusko-ukrajinském filmu Láska ve velkém městě, na kterém se podílel i jako scenárista.

iZdroj fotografie: The Presidential Office of Ukraine / Creative Commons / CC BY
Manželé Zelenští se vzali v roce 2003 po osmileté známosti, mají dvě děti

V kinech snímek vydělal 9 milionů dolarů, dočkal se proto dalších dvou pokračování. Ukrajinský prezident se věnoval také dabingu. Propůjčil hlas medvědovi z oblíbeného animovaného filmu Paddington. Nejvíce se ale o Zelenském a filmovém světě mluví v souvislosti s jeho rolí v seriálu Sluha národa. První sérii sledovalo 20 milionů ukrajinských televizních diváků, dobrý ohlas si vysloužil i u kritiků. Ukrajinská hlava státu v seriálu ztvárnila hlavní roli. Šlo o učitele dějepisu, který náhodou vyhrál prezidentské volby.

Co byste popřáli Zelenskému vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články