Averze mezi ČSSD a ANO znovu vytryskla | Události247.cz

Komentář: Averze mezi ANO a ČSSD čekajícími na svůj konec znovu vytryskla. Co by bylo, kdyby bylo takových přestřelek víc?

Kvůli energetické krizi se ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová obula do vlády a ministerstva průmyslu a obchodu. Premiér Andrej Babiš jí to vrátil.

i Zdroj fotografie: Úřad vlády ČR
                   

Důstojnému odchodu ze Strakovy akademie brání současné vládě ANO a ČSSD tahanice s anticovidovým týmem koalice Spolu kolem koronavirového průšvihu, nemluvě o maléru s pádem energetických firem, růstem inflace, zdražováním a podobně. Aby balení kufrů neproběhlo v klidu a s nadhledem, se starají i sami členové vlády, kteří si coby koaliční partneři před pár lety podali ruce ke zdárné spolupráci.
Zhrzení a zklamaní na odchodu

Zhrzenost sociálních demokratů, kteří se ještě nevzpamatovali po volebním debaklu, jde velká. Zklamání ANO z toho, že nesestavuje novou vládu jakbysmet. Před ministryní práce a sociálních věcí je pravděpodobně kandidatura na šéfku strany a tak se snaží být vidět. Distancovat se od ANO, které se podepsalo na propadu ČSSD, by ostatně Maláčové mohlo v boji o stranické lídrovství prospět.


iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR
Jana Maláčová a Andrej Babiš

Rozbuškou mediální strkanice s Andrejem Babišem se tentokrát stala právě energetická krize. Ta v Česku vyústila v pád Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů energií. Klienti se ocitli ve spárech dodavatelů poslední instance, kteří jim předepsali takové měsíční zálohy, že seniorům na ně nestačil ani celý starobní důchod, včetně vdovského. Informoval o tom například web Forum24.

Hájí zelené fanatiky

Podle Maláčové za to může vláda, respektive ministerstvo průmyslu a obchodu pod vedením Karla Havlíčka z ANO. V energetické otázce prý selhalo. Nutno podotknout, že na tom něco je. Andreje Babiše to ale vytočilo a svého ministra se zastal.  Maláčová prý nerozumí postavení Česka v boji se zvyšováním cen, o čemž bylo možné se dovědět například na serveru Novinky. A za ten růst mohou zelení fanatici, jejichž zájmy ministryně hájí.


iZdroj fotografie: s vědomím Ivana Bartoše / Facebook
PirSTAN a SPOLU

Dlouhodobá averze uvnitř dosluhující vládní dvoukoalice vytryskla znovu navenek. Jako bezvýznamná slovní strkanice frustrovaných partnerů, kteří v demisi čekají na svůj konec. Katarze v přímém přenosu. Těžko si teď představit situaci, kdy se nehádají jen dva, ale třeba pět koaličních partnerů (možná jen čtyři a otloukánek). Jak asi bude vypadat takové vybublání emocí, frustrací, názorů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Pěstování, sušení a skladování provensálských bylinek od A do Z: Těm domácím se chutí žádné kupované nevyrovnají
JakZdravě.cz
Ananasová šťáva zažene otravný kašel i nachlazení. Rychlá úleva od hlenů a zánětů přírodní cestou je osvědčenou metodou
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů