3 pádné důvody, proč si pořídit kvalitní kancelářskou židli

Doba, kdy si lidé kancelářskou židli vybírali pouze podle ceny a vzhledu už je pryč. Je známo, že správný výběr ovlivní nejen komfort během sezení při práci, ale i minimalizuje bolesti zad a hlavy. Protože od špatného sezení, může člověka bolet také hlava.

                   

Naštěstí je dnes možné vybrat jak kvalitu, tak reprezentativní vzhled židle. Pojďme si připomenout nejčastější důvody, proč nepodcenit výběr kancelářské židle.

Dlouhá pracovní doba

Pokud nesedíte na židli dvě hodiny denně, ale trávíte na ní celých osm pracovních hodin či dokonce více, pak o to víc byste měli klást důraz na pevnou konstrukci, stabilitu a komfort při sezení. Každý, kdo někdy seděl na obyčejné židli a poté na kvalitní, robustní židli, měl možnost srovnat rozdíl. Rozdíl, který zaznamenáte už při vstávání ze židle. Z té obyčejné jste bolaví, polámaní a rozmrzelí. To se u kvalitního výrobku nestane.

Pak tady máme rozdíl, který zaznamenáte v dlouhodobém horizontu – časté bolesti zad a hlavy. Jestliže sedíte u pracovního stolu sporadicky a často odbíháte, pak nemusíte úzkostlivě dbát na špičkovou kvalitu. V opačném případě by vaše pohodlí a zdraví mělo být prioritou. I cenově dostupné kancelářské židle mohou splňovat to, co očekáváte. Tedy komfort, kvalitu a reprezentativní vzhled.

Kvalitní výrobek déle vydrží

Kvalitní kancelářská židle nabízí komfortní sezení už tím, že ji lze přizpůsobit svým požadavkům. Tedy vaší výšce i postavě, a to díky ergonomicky tvarovanému sedáku s měkkým polstrováním. Taková židle nezatěžuje v takové míře zádové svalstvo. Nastavit si můžete nejen výšku sedáku, ale i opěradlo či područky.

Mimo to je dobré vědět, že židle s bytelnou konstrukcí a dostatečnou nosností se neopotřebuje tak rychle, jako obyčejné kancelářské křeslo. Zejména, pokud máte nějaké to kilo navíc nebo jste zkrátka vyšší a těžší. Lidé s vyšší hmotností mají bohužel velmi často brzy ty obyčejné židle rozklížené, rozvrzané a nestabilní. Pak se ale nedá hovořit o zdravém sezení. Při pořizování kancelářského sezení vezměte v potaz i tento fakt.

Komfort a nadčasový design

Kdo by nechtěl spojit krásu a komfort. Tedy cítit se během pracovní doby báječně a mít dobrý pocit z dobře odvedené práce. Protože pokud máme splněny veškeré podmínky pro práci, pak to jde jako po másle. Nejen, že člověk pohodlně sedí, ale vyzařuje jakýsi pocit spokojenosti i z toho, že kancelář působí celkově reprezentativním dojmem.

Hezké vybavení by mělo být i plně funkční, na tom se určitě shodneme všichni. Věděli jste, že ergonomické kancelářské židle mohou mít i polohu pro relaxační houpání? To během pauzy určitě přijde vhod. Takové pohupování má řadu zdravotních benefitů. Mimo výhod pro mentální zdraví má lehké pohupování také vliv na jemné, pomalé a rytmické změny polohy zad a promasírování zádových svalů. Toho se od obyčejného křesla nedočkáte.

Zdroj foto: Kyryk Ivan / Shutterstock.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články