Jak se připravit na přežití v přírodě?

Vojáci v lese
                   

Survival je způsob, jak otestovat své schopnosti a dovednosti v náročných podmínkách. Doprovází ji také dobrá zábava a proto stále více lidí chce vyzkoušet tuto adrenalinovou zábavu. Existují různé typy, ale nejoblíbenější jsou výpravy do tzv. divočiny, tedy do lesa nebo do hor. Musíme si tam poradit bez mnoha výdobytků moderní civilizace. Ukažte, že umíme najít bezpečné místo na přespání, získat jídlo a vodu, zapálit oheň nebo ošetřit zranění. Samozřejmě se můžeme a dokonce musíme na to náležitě připravit, aby vše probíhalo v bezpečných podmínkách.

Nezbytné doplňky během (téměř) každého survivalu

Ve srovnání s airsoft, survival vylučuje použití mnoha moderních přístrojů, stále s sebou můžeme mít užitečné vybavení, které nám pomůže přežít. Začněme výběrem správného oblečení. Nejlepší je vzít si s sebou do terénu taktické oblečení, které je určitě funkčnější než obyčejné džíny, trička a mikiny. Taktické kalhoty a bundy jsou vyrobeny z lehkých materiálů, které zároveň poskytují skvělý tepelný komfort – v různých podmínkách. Jsou odolné proti poškození, mohou být voděodolné a jsou vybaveny celým systémem kapes, do kterých můžeme uložit užitečné příslušenství.

Při survivalu s ​​přespáním budete určitě potřebovat stan a spacák – zde se také vyplatí volit lehké taktické modely, které jsou voděodolné a snadno se skládají/rozkládají. Zároveň vše musíme mít také v čem přenéšet a k tomu potřebujeme taktický batoh. Jeho kapacitu lze přizpůsobit délce naší cesty. Umožní vám pohodlně sbalit všechny věci, protože je vybaven přídavnými popruhy a háčky, na které můžeme připevnit například spací pytel. Takový batoh je také velmi odolný a také pohodlný. Jeho nosný systém odlehčuje páteři, takže jsou možné i dlouhé hodiny turistiky.

Co dalšího stojí za to vzít sebou?

Během survivalu se používají i méně samozřejmé doplňky, jako jsou fire starter. Potřebujeme se ukázat v umění přežití, takže zápalky a zapalovače nejsou vhodné. Kompas, prostředky/nástroje na čištění vody, taktický nůž a provaz jsou také velmi užitečné. Zapomenout nelze ani na lékárničku a tradiční mapu, protože ta ve smartphonu nemusí fungovat.

Než se vůbec někam vydáme, stojí za to získat i teoretické znalosti. Přečtěte si o umění přežití a řiďte se nejdůležitějšími radami. Pamatujme na to, že se má jednat o studii, během níž je nejdůležitější naše bezpečnost. Proto byste se měli seznámit s oblastí, do které se chystáte, a připravit si krizový plán. Informujte své blízké, kde budeme, a nastavte kontaktní termín, po kterém nás mají začít hledat. Během přežití se vyplatí být opatrný a nedělat pohyby, kterými si nejsme 100% jisti. Tato aktivita není o tom někomu něco dokazovat, ale o učení, zajímavě stráveném čase a testování svých schopností – v bezpečných podmínkách.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
Trvalo pár let, než mu „vyrostla první židle“. Geniální –⁠ přitom stačí k novému stromku přidělat formu a chvíli počkat
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Konec bolesti kloubů a svalů, z těla ji vypálí obyčejná hořčice
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem