Teploty v příštích dnech přesáhnou deset stupňů. Objeví se však i ranní mrazy

Březen pomalu vstupuje do své druhé třetiny. Jaké počasí nás čeká? Dočkáme se teplých slunečných dnů, nebo ještě musíme počítat se sněhem?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Martin Tomáš je meteorologem centrální předpovědní služby Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Pro portál Události247 řekl, jaké počasí nás v příštích dnech čeká.

Jaké počasí můžeme očekávat v příštích dnech? Dočkáme se příchodu jara?

Počasí bude mít až do poloviny příštího týdne nadále podobný charakter. To znamená většinou slunečno, ranní mrazy a odpolední teploty na počátku a konci období i přes 10 °C. Mezitím bude chladněji, zejména na východě území.

Kdy by se denní teploty mohly dostat trvale přes 10 stupňů a nad touto hranicí se udržet?

Stálé maximální teploty přes 10 °C nelze ještě s jistotou potvrdit ani ve druhé polovině příštího týdne, i když se to zatím jeví v nížinách jako pravděpodobné. Avšak stále by se mohly objevovat i ranní mrazy.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Ranní mrazy

Pokud dojde k oteplení, vydrží už déle, nebo teploty budou ještě kolísat?

Kolísání teplot a případné sněžení i v nížinách není v březnu nic neobvyklého. Může se tudíž vyskytnout. Nicméně minimálně do poloviny příštího týdne bude počasí suché.

Jaro je spojeno i s dešťovými přeháňkami. Čekají nás i v březnových dnech?

V noci na čtvrtek, a taky během čtvrtku se přechodně místy objeví více mraků, ze kterých může slabě zasněžit. Jinak ale bude nadále slunečno a minimálně do poloviny příštího týdne se srážky nečekají. V polovině příštího týdne už by se ale na obloze mohlo objevovat více mraků, podle aktuální předpovědi však srážky zatím nepřinesou. Zda se nějaké výraznější srážky objeví ještě koncem března, to v tuto chvíli nedokážeme říct.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Mraky

Jaké podmínky čekají lyžaře na horách?

Na horách je sněhu dostatek, včetně toho přírodního. Podmínky nicméně budou jarní, to znamená firn, tedy ráno sníh zmrzlý, odpoledne zejména na jižních svazích bude měknout a pomalu odtávat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články