1 000 000 Kč na ruku od státu: Máte na peníze nárok i vy?

Stát před nedávnem rozjel nový program, díky kterému mohou některé domácnosti získat až jeden milion korun.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Majitelé domů mají už od úterý 26.9 novou příležitost získat finanční podporu od státu. Konkrétně z programu Nová zelená úsporám, pod který spadá i nový podprogram s názvem Oprav dům po babičce. Psal o tom web ČT24. Zmíněný podprogram nabízí lidem peníze hlavně na zateplování, instalaci fotovoltaických systémů a výměnu starých a neekologických kotlů, píše dále ČT24. K získání příspěvku je ale nutné splnit několik podmínek.

Na program nedosáhne každý

V rámci podprogramu Oprav dům po babičce je nastaven takzvaný majetkový test, informuje dále web ČT24. To znamená, že podpora je určena jenom domácnostem, které vlastní jednu jedinou nemovitost. Taková nemovitost navíc musí sloužit pouze k bydlení. Všechny podrobnosti mohou zájemci zjistit na vládních webových stránkách samotného programu. O programu jsme už v minulosti psali na Událostech247.

iZdroj fotografie: Petr1888 / Creative Commons / CC-BY-SA
Oprav dům pro babičce je státní program, který je určen především na rekonstrukci domu

Od státu mohou žadatelé získat na zmíněné opravy až 1 000 000 korun. Přes podprogram Oprav dům po babičce poskytne stát žadatelům až čtyřicet miliard korun, dodává web. Lidé, kteří mají na peníze nárok, by si tak měli vše potřebné zjistit a případně o peníze zažádat.

Podmínek je hned několik

Jednou z dalších podmínek je, že všichni členové domácnosti musí mít v dané nemovitosti trvalý pobyt a využívat nemovitost nadále k bydlení minimálně deset let, doplňuje web ČT24. Omezení se ovšem nevztahuje na děti, které se mohou případně od rodičů odstěhovat. Stát podobnými podmínkami cílí hlavně na mladší rodiny, kterým může přijít podobná finanční pomoc na opravy vhod, připomíná dále ČT24.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Na zmíněné peníze od státu nedosáhne úplně každý žadatel. Stát totiž určil hned několik podmínek

Pokud tak splňujete všechny podmínky, měli byste si o zmíněnou podporu urychleně zažádat. Stát očekává o zmíněný program velký zájem. Není divu, nejde totiž o zrovna malou částku, která může mnoha lidem pomoci.

Co si o zmíněném programu myslíte vy? Váš názor nám můžete sdělit dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články