7 z 10 Čechů řídí auto, které nesplňuje přísné normy. I vy? Stačí, že si jednou sednete za volant a policie si na vás tvrdě došlápne

Policisté v Praze nedávno podnikli rozsáhlé kontroly. Výsledky nebyly vůbec uspokojivé.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Od září zastavili pražští dopravní policisté kvůli kontrolám emisí skoro 70 vozů. Psal o tom web TN. Výsledky přitom vůbec nejsou uspokojivé. Konkrétně podle TN až dvě třetiny, tedy skoro 7 z 10 zastavených aut nesplňovaly přísné emisní normy. Zkontrolované řidiče policie obratem poslala na STK, dodává web.

Policie rozjela rozsáhlé kontroly

Předminulý týden pražští policisté na jižní spojce opět rozjeli rozsáhlé kontroly týkající se emisí. Podle dopravního policisty Davida Bukovského, kterého oslovil web TN, dokáže jedna hlídka během dopoledne zkontrolovat přibližně čtyři až osm aut.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Policisté v Praze nedávno rozjeli rozsáhlé kontroly řidičů. Jejich cílem bylo zjistit, zda auta splňují emisní normy. Výsledky nebyly zrovna dvakrát uspokojivé

Když si strážníci vyberou auto ke kontrole, připojí jej k mobilnímu měřícímu zařízení, popisuje web policejní postup. Pokud auto vykazuje hodnoty, které znatelně překračují zmíněné emisní limity, policie omezí platnost technické způsobilosti vozu na měsíc. Majitelé však mají možnost problém napravit na STK.

Výše pokuty za neplatnou STK

Ředitel dopravní policie Jiří Zlý pro TN doplnil, že majitelé vozidel, které nesplňují emisní normy, mají na nápravu 30 dnů. Během této doby musí s autem přijet k zmíněné technické kontrole. Kromě emisní kontroly může policejní hlídka zakázat řidiči pokračovat v jízdě, pokud by byla detekována nějaká závažnější závada ohrožující bezpečnost.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Povinnost mít STK má každé auto na silnici

Z výše uvedeného je tak jasné, že řidiči by nejen kontrolu emisí rozhodně neměli podceňovat. V opačném případě si na ně jinak může policie došlápnout. Podle webu Cebia může řidičům hrozit za neplatnou STK pokuta v rozmezí 1500 až 2500 korun. A to také pouze v případě, že řidič na kontrolu zapomněl a vozidlo je jinak technicky způsobilé. V opačném případě mohou být postihy daleko vyšší. O různých pokutách, na které si musí dát řidiči velký pozor se vás snažíme pravidelně informovat i na Událostech247.

Víte, zda vaše auto splňuje emisní normy? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články