Známá česká banka lidem strhla peníze, i když si nic nekoupili. Dotklo se to spousty lidí, aniž by o tom věděli

Případy, kdy banka kvůli chybě či výpadku strhne lidem peníze z účtu neprávem, se čas od času dějí. Aktuálně problémům čelí známá banka, u které má účet mnoho Čechů.

i Zdroj fotografie: Elisha Muwanguzi/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Před pár měsíci Události247 informovaly o případu Fio banky, která svým klientům při platbě kartou omylem danou částku z účtu strhla ne jednou, ale rovnou dvakrát. Banka se tehdy za chybu omluvila a do několika dnů poškozeným lidem peníze vrátila zpět. Nyní se podobná věc stala i klientům další známé banky v Česku.

Banka lidem strhla peníze, aniž by jim o tom řekla

Jak píše web iDnes, aktuálně se s potížemi potýká Komerční banka. Mnohým lidem, kteří zde mají účet a chtěli zaplatit kartou Visa, se nedávno stala nemilá věc. Při pokusu o platbu se jim na terminálu objevila hláška „Transakce zamítnuta“. Nákup v obchodě tedy sice nezaplatili, peníze jim ale banka z účtu strhla. Problém se přitom týká spousty lidí, přičemž mnozí si toho ani nemuseli všimnout.

iZdroj fotografie: Frettie / Creative Commons / CC-BY-SA
Komerční banka už se s podobným problémem potýkala v minulosti

Jedním z poškozených je i muž z Prahy, který problém na vlastní kůži okusil při nedávném pokusu o platbu nákupu. Poté, co se mu kartou Visa nepodařilo zaplatit, využil svou druhou kartu, Mastercard. Při pozdější kontrole však zjistil, že zaplacená částka figuruje na obou účtech. Jak nicméně vysvětlila mluvčí Komerční banky Šárka Nevoralová, částky se kvůli výpadku terminálů na účtech pouze zablokovaly, nikoli strhly a v následujících dnech již měly být opět uvolněny, dodává web iDnes.

Podobné potíže měly v minulosti i jiné banky

Kromě již zmíněné Fio Banky se s obdobnými problémy potýkaly také další bankovní instituce. Například Komerční banka řešila takovéto nepříjemnosti před 18 lety. Jak připomíná web iDnes, tehdy strhla svým klientům dvakrát částku, kterou vybírali z bankomatů.

iZdroj fotografie: Zákupák / Creative Commons / CC-BY-SA
Několikrát se nepříjemná situace stala i klientům banky ČSOB

A hned několikrát se s takovýmito výpadky a chybami potýkala i banka ČSOB. V roce 2006 svým klientům dvakrát zaúčtovala a tedy strhla z účtu jak platby kartou, tak výběry z bankomatů. V roce 2010 pak dvojnásobně započetla peníze zaplacené kartou, uvádí server ČT24. A v letošním roce ČSOB banka některým lidem strhla vícenásobně platbu, kterou v Hradci Králové hradili jízdné v autobusu nebo trolejbusu, dodává web Novinky.

Stala se vám někdy v minulosti podobná situace? Dejte nám vědět do komnetářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články