Klienti známé banky zuří: Za všechno, co si koupili platební kartou zaplatili dvakrát tolik peněz. Týká se to i vás?

V Česku oblíbená banka aktuálně napravuje chybu, kvůli které své klienty omylem obrala o nemálo peněz.

i Zdroj fotografie: Krajská hospodářská komora MSK
                   

Jak se říká, i mistr tesař se někdy utne. Aktuálně se toto heslo týká jedné v Česku velmi oblíbené banky. Ta totiž mnohým svým klientům omylem strhla peníze z karty při platbě ne jednou, ale rovnou dvakrát. Nestalo se to náhodou i vám?

Které banky se problém týkal?

Šlo o Fio banku. Jak informuje web Peníze, chyba, ke které nedávno došlo, se týkala transakcí provedených pomocí karet Visa. Čechům, kteří jsou klienti banky a za nákup zaplatili touto kartou, se tak z bankovních účtů strhla dvojnásobně vysoká částka a není se čemu divit, že řada z nich nejspíš zuří. Za všechno, co si koupili totiž zaplatili dvakrát tolik.

Co ale mnohé z nich naštvalo ještě víc je fakt, že na vrácení peněz museli čekat i několik dní. „To je super, vzít Vám peníze já, tak to chcete okamžitě zpět, ale zákazník musí čekat na své peníze několik dní…“ cituje server iDnes facebookové vyjádření jednoho z klientů banky. A kolika lidí se tato nepříjemnost týkala? Podle webu iDnes má jít o nižší desítky tisíc klientů.

Na co dalšího by si měli dát klienti Fio banky pozor?

Nejen tato chyba je důvodem, proč by se měli mít klienti této známé banky na pozoru. V poslední době totiž podvodníci ve velkém útočí na uživatele různých bank s cílem vykrást jejich bankovní účty. A Fio banka není výjimkou. Události247 například informovaly o tom, že v minulosti zločinci klientům této banky posílali falešné SMS zprávy, v nichž se je snažili přesvědčit o tom, že jejich účet byl napaden.

iZdroj fotografie: MaVlast/ Creative Commons / CC-BY-SA
Fio Banku využívá v Česku a Slovenku více než 1,3 milionu lidí

Na začátku ledna pak přímo banka varovala před šířící se podvodnou reklamou na sociálních sítích. V tomto případě podvodníci pro změnu lákali na akci, při níž měli klienti banky získat 5 tisíc korun. „Reklama směřuje na podvodný odkaz/na falešnou stránku, kde se útočníci budou snažit získat údaje k vašemu účtu nebo platební kartě,“ uvedla Fio banka na svém webu.

Stalo se vám někdy něco podobného? Podělte se s nám o své zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články