Benzín za 95 Kč/1 litr. No nekupte to. Podle čerpací stanice nejde o chybu

Benzín za skoro 100 korun za 1 litr není podle vyjádření skupiny čerpacích stanic žádnou chybou. Jedná se totiž o běžnou cenu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řidiči nedávno zažili opravdu nemalé překvapení, když tankovali na pumpě Slovnaft. Cena jedné varianty benzínu dosáhla skoro 100 korun za 1 litr, přesněji 95 korun za litr. Slovenská společnost však tvrdí, že za vysokou cenou paliva je pádný důvod, píše slovenský web TV Noviny.

Nejde o žádnou chybu

Nejde ovšem o běžný benzín. Jeho cena se nijak nezměnila. Zmíněná astronomická suma je účtována za speciální palivo, které je určeno pro opravdu náročné zákazníky. „Cena paliva MOL Racing Fuel 102+ odráží jeho unikátní vlastnosti a charakter. Složka ETBE je dražší než obvykle, což se také odráží v ceně paliva,“ citují TN vyjádření Antona Molnára, mluvčího Slovnaftu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Dražší paliva využije pouze hrstka řidičů

Takový typ paliva není na běžných benzínkách zrovna obvyklý. Tankování tohoto prémiového paliva je totiž určeno hlavně pro řidiče, kteří vyhledávají vyšší výkon motoru, například pro účely závodů. Existuje pramálo důvodů, proč by měl zrovna běžný řidič kupovat benzín, který je více než dvakrát dražší. „Takové palivo je určené hlavně pro potřeby závodních řidičů. Běžný řidič nemá důvod jej kupovat, aby prozkoumal ‚skryté vlastnosti‘ svého motoru,“ vysvětlil pro TV Noviny motoristický novinář Erik Stríž.

Závodní palivo je dostupné i v Česku

MOL Racing Fuel 102+ je k dispozici i v Česku, není dostupný na každé pobočce. Zájemci o drahé závodní palivo si jej mohou koupit na sedmi servisních stanicích do podzimu letošního roku. Dvě benzínky prodávající prémiové palivo jsou v Praze, dvě v severních Čechách a po jedné v Brně, Ostravě a Olomouci, informují dále TN.

Vyrážíte na dovolenou autem? Víme, v kterých zemích ušetříte na benzínu a naftě

Ačkoliv nejde o zrovna běžné palivo, jeho cena je i přesto astronomická. Na konci dne je ovšem jenom na řidičích, jak se svým autem naloží a co do něj budou tankovat. Někomu se totiž může podobné palivo, třeba na zmíněné závodní účely, hodit. Nedávno jsme naopak na Událostech247 psali, v jakých zemích se dá na benzínu a naftě ušetřit. Pokud tak letos vyrážíte na dovolenou, mohou se vám některé informace v přiloženém článku hodit.

Setkali jste se někdy se zmíněným typem paliva? Vaše zkušenosti nám dejte vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články