Billa ve velkém stahuje oblíbené máslo: Máte ho doma? Hrozí vám velký problém a ani o tom nevíte

Ve známém obchodním řetězci si mohli zákazníci koupit potravinu, která však může být nebezpečná.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

V poslední době se stává stále častěji, že si zákazníci donesou z obchodu jídlo, které se ukáže nevyhovující hygienickým a zdravotním parametrům. Někdy může být dokonce hodně nebezpečné. V Kauflandu se například prodávalo nebezpečné šumivé víno frizzante, jak jsme na Událostech247 psali nedávno. Hrozilo totiž, že láhev samovolně praskne.

Zákazníci mohou mít výrobek ještě doma

Pokud rádi chodíte nakupovat do obchodního řetězce Billa, dávejte pozor na to, zda dané pomazánkové máslo stále nemáte doma. Tato potravina je mezi lidmi velmi oblíbená a proto ji nakupují ve velkém. Teď však Billa stahuje z prodeje pomazánkové máslo s příchutí křenu. Jak píše web TN, důvodem je obava kvůli možnému zdravotnímu riziku. U výrobku se totiž může nafouknout víčko.

iZdroj fotografie: J. Bajer / Creative Commons / CC-BY-SA
Billa se za zmíněný problém s pomazánkovým máslem omluvila

Chtěli bychom vás upozornit, že z preventivních důvodů kvůli možnému zdravotnímu riziku stahujeme výrobek,“ informovala Billa na svém webu. Konkrétně se jedná o CLEVER Tradiční pomazánkové máslo s křenem, 150 gramů, s datem minimální trvanlivosti do 26. listopadu 2023. Dovozcem a výrobcem je společnost Olma, a. s. Obchod teď spolupracuje při stahování výrobku a v souvislosti s dalšími kroky komunikuje se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Pomazánkové máslo zaniklo

Zákazníkům, kteří uvedené balení zakoupili, Billa doporučuje, aby zakoupený výrobek nekonzumovali a vrátili ho v kterékoli prodejně Billa, a to i bez pokladního dokladu. Za způsobené komplikace se obchodní řetězec omluvil. „Billu mám kousek od domu a chodím tam často, navíc toto ochucené pomazánkové máslo mám moc ráda. To, že bych měla vypouklé víčko, se mi naštěstí nestalo,“ popsala Událostem247 paní Aneta z Brna.

iZdroj fotografie: Hellooo / Creative Commons / CC-BY-SA
Billa už produkt stáhla z prodeje

Pomazánková másla se prodávají prakticky ve všech obchodech, na jejich etiketách však vždy objevíte název „tradiční pomazánkové“. Na vině je v tomto případě Evropská unie, které právě pojem „máslo“ na etiketě vadil. Cizince by totiž podle ní tento termín mohl zmást, při koupi by očekával máslo, tedy tradiční nažloutlý tuk, ale zakoupený výrobek by tak po otevření opravdu nevypadal a měl by i zcela jinou chuť. Takto označené se pomazánkové máslo prodává od roku 2014, připomíná web Kupi.

Kupujete si domů pomazánkové máslo? Říct nám to můžete v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články