Brněnský Lidl zákazníkům prodával zkažené hovězí maso

Obchodní řetězec Lidl prodával v Brně zkaženou hovězí kližku. Maso zapáchalo a bylo slizké.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud patříte mezi milovníky masa, měli byste si dávat pozor na to, co kupujete. Není to tak dávno, co jsme na Událostech247 upozornili například na nebezpečné kuřecí maso z Polska či Ukrajiny, které bylo promořené salmonelou. Psali jsme i o mletém mase vepřovém a hovězím od firmy Vocílka, které obsahovalo méně hovězího masa, než bylo uvedeno na obalu. 

Zapáchající maso

Problém je však to, že zákazník něco podobného při nákupu nepozná. Na rozdíl třeba od plesnivé uzeniny, u které je na první pohled patrné, že není v pořádku. Mezi druhy masa, které zákazníci nekupují zase tak často, patří hovězí. Kvůli jeho vyšší ceně si ho dopřáváme méně, než třeba kuřecí nebo vepřové. Proto by se dalo očekávat, že když už za tento druh masa utratíme nemalé peníze, mělo by být alespoň kvalitní a chutné.

Kupujete si maso v Bille? Zjistilo se, jak nás na něm sprostě okrádají. Tohle jsme radši ani nechtěli vědět

Zákazníci, kteří si koupili hovězí kližku v prodejně Lidl v Brně však asi byli docela v šoku, když potom maso doma rozbalili. Konkrétně šlo o hovězí kližku z mladého býka, šarže L:2309702. Když ji totiž inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zkontrolovali, nestačili se divit. Potravina totiž zapáchala po kažení a povrch masa byl lehce oslizlý s barevnými změnami. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení. Inspekce o tom informovala na svém webu Potraviny na pranýři.

Radši nakupovat ve farmářských prodejnách, říká zákaznice

Při kontrole hovězí kližky v Lidlu nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování této potraviny a výrobek ani neměl prošlé datum použitelnosti. Hovězí maso je přitom podle expertů cenným zdrojem železa a zinku, obsahuje sodík, draslík, hořčík a vápník. Z vitamínů je to především skupina vitamínu B, ale také vitamín A, popisuje web Celostní medicína.

iZdroj fotografie: SZPI
Zmíněné hovězí maso podle zjištění inspekce zapáchalo

Hovězí maso tedy pomáhá stavět svalovou hmotu, růst, zlepšovat činnost nervů, sliznic, kůže nebo například bojovat proti chudokrevnosti. To však samozřejmě neplatí, když si koupíte podobný kousek, jako se prodával v Lidlu. „Takže už si nebudu dávat pozor jen na kuřecí maso z Ukrajiny, ale vlastně na všechny druhy. To už se vyplatí chodit radši do farmářských prodejen,“ řekla Událostem247 pani Hana z Rosic. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články