Brutální zlevnění těchto potravin je za rohem: Kdo jedinečnou příležitost promešká, ten se v obchodech nedoplatí

Snížení DPH a snaha přilákat co nejvíce zákazníků přiměly v poslední době obchodní řetězce k výraznému zlevňování. Využijte tyto slevy i vy.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC BY
                   

Poslední dobou se v souvislosti s potravinami mluvilo zejména o zdražování. Před koncem roku například Událosit247 psaly o tom, že ceny porostou u mlékárenských výrobků či nealkoholických nápojů jako jsou džusy a minerálky. Nyní se však podle všeho blýská na lepší časy. Supermarkety ohlásily, že za rohem je brutální zlevnění celé řady potravin. Rychle tuto jedinečnou příležitost využijte, protože nikdo neví, kdy obchodníci opět zdraží.

Vládní kroky nesou ovoce

V reakci na snížení DPH na potraviny, které se od letošního roku namísto 15 procenty daní jen 12 procenty mnohé obchodní řetězce začaly své zboží skutečně zlevňovat. Jak píše web Novinky, například máslo lze v akci koupit i za 22,90 korun, mléko dokonce za 10,60 korun. A tento trend má v následujících týdnech pokračovat. „Obecně pak na počátku roku platí, že po vánočních svátcích stagnuje spotřebitelská poptávka, což pro prodejce potravin znamená, že pro ně není taktické ceny zvyšovat,“ uvedl pro web Novinky agrární analytik Petr Havel.

Všechny tyhle české potraviny v roce 2024 brutálně zdraží. Rychle si udělejte zásoby. Kdo to neudělá, ten se v obchodech nedoplatí

Například řetězec Billa plánuje ceny potravin pravidelně snižovat po celý zbytek roku. „Máme stovky položek v akci každý týden,“ uvedla pro web TN mluvčí řetězce Dana Bratánková. Kromě akcí pak zákazníci Billy mohou využít i další benefit. Za každý nákup nad 500 korun totiž automaticky dostanou voucher v hodnotě 50 korun na další nákup.

Zlevnění se netýká jen potravin

Mnohé řetězce ceny snižují také u drogistického zboží. Například Kaufland zlevnil více než 400 kosmetických produktů, a to v průměru o 30 procent, uvádí server Refresher. Jedná se o širokou škálu věcí zahrnující šampony, barvy na vlasy, zubní pasty, sprchové gely či pleťové krémy.

iZdroj fotografie: Fuzre Fitrinete / Creative Commons / CC-BY-SA
Supermarkety nabízí velké slevy i na drogistické zboží

A podobné produkty výhodně nakoupí třeba také zákazníci řetězce Globus. I zde se kromě potravin soustředí na zlevňování drogerie. „V současnosti tak mohou zákazníci využít některou z více než 1 200 akčních a zvýhodněných cen u nejrůznějších produktů spojených s péčí o tělo i domácnost,“ dodala pro server TN mluvčí Globusu Aneta Turnovská.

Nakupujete rádi ve slevách? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články