Bydlíte v jedné z těchto obcí? Pokud tam nastoupíte do práce, budete dostávat pohádkovou výplatu 4 500 000 Kč

Obyvatelé některých oblastí mohou dosáhnout na velké finanční výhody. Zjistěte, kterých míst se to týká.

i Zdroj fotografie: Aktron/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Přilákání obyvatel do odlehlých oblastí je výzva, kterou není snadné splnit. Zatímco někde se toho snaží docílit podporou místních škol či podnikatelů, jinde nabízí novým obyvatelům nejrůznější finanční bonusy. Aktuálně s velmi lákavou nabídkou přišlo vedení jedné z odlehlých oblastí Skotska. Nové obyvatele se za to, že se sem přestěhují a nastoupí zde do práce snaží nalákat na pohádkovou výplatu.

Jak vysokou výplatu lidé dostanou?

Na skotském souostroví Hebridy se objevila nabídka práce s pohádkovým platem 4,5 milionu korun ročně, informuje web iDnes. Kromě toho, že se přestěhujete do této zapadlé oblasti však musíte pro získání těchto peněz splnit také další kritérium. Jedná se totiž o pozici lékaře. Lidé, jež daná kritéria splňují a žijí v obci na tomto skotském souostroví však mohou na tyto peníze snadno dosáhnout.

iZdroj fotografie: Dumphasizer/ Creative Commons / CC-BY-SA
Na souostroví Hebridy bojují s nedostatkem lékařů

Výhodné nabídky jsou zde však i pro další profese. Na nedalekém ostrově Rùm se pro změnu hledá učitel do základní a mateřské školy. Kromě roční mzdy, jež činí v přepočtu na českou měnu asi 1,8 milionu korun zájemce dostane také přídavky za distanční práci v hodnotě dalších asi 160 tisíc korun, píše dále web iDnes.

Lákavé finanční podmínky jsou i jinde

Události247 již v minulosti informovaly o tom, že v jedné švédské obci lákala tamní samospráva nové obyvatele na nízké ceny pozemků. Místo k žití zde bylo možné seznat i za pouhou 1 korunu. A v Itálii na lidi, jež se přestěhují do malých vesnic pro změnu čekají statisícové příspěvky.

Podobné nabídky se však objevují i v Česku. Například v obci Třemošnice v Železných horách dostanou lidé, kteří si sem přehlásí trvalý pobyt bonus 5 tisíc korun, uvádí server iDnes. „Podmínkou je, že musí trvat alespoň tři měsíce,“ dodal pro web iDnes starosta Třemošnice Miroslav Bubeník. A v Havlíčkově Brodě v minulosti za to, že si zde lidé zřídili trvalý pobyt město nabízelo dokonce odměnu 30 tisíc korun, píše web Český rozhlas.

Co si o finančních odměnách za přihlášení trvalého pobytu myslíte? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články