Bydlíte v jednom z těchto měst? Máte díky tomu nárok na více než 700 000 Kč. Musíte se ale ozvat, jinak peníze nedostanete

Pořídit si vlastní byt či dům není v dnešní době nic levného. Existují však místa, kde si své obyvatele hýčkají a ještě jim štědře platí.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

O tom, že Česká republika patří k zemím s nejméně dostupným vlastním bydlením v Evropě, jsme na Událostech247 psali už dříve. Ještě více nedostupná je pro spoustu Čechů varianta výstavby vlastního bydlení. V takovém případě potřebují dostatek financí. A to nejen na samotný dům, ale také na pozemek, na kterém si domek postaví.

Nabídek na nové bydlení přibývá

Psali jsme třeba o jedné obci ve Švédsku, kde tamní zástupci pro lidi připravili speciální nabídku. Díky ní mohou svůj vysněný pozemek koupit za pouhou jednu korunu. Navíc jako bonus mají z místa výhled na moře, protože se jedná o město Robertsfors. Je potřeba splnit jen dvě podmínky. Ti, kteří si výhodně zakoupí stavební místo o velikosti okolo 1600 metrů čtverečních musí stihnout postavit své obydlí do 2 let. Druhá podmínka je setrvat na místě dalších 5 let.

Naléhavé: Za bydlení se v roce 2024 nedoplatíme, připravte se. Spoustu Čechů to položí

Za lepším životem můžete vyrazit třeba také do švýcarské obce Albinen, radí web Forbes. V důsledku vylidňování žije v této vesnici méně než 250 obyvatel. Švýcarská vláda proto za nastěhování dospělým do 45 let nabízí v přepočtu téměř 700 tisíc korun. Za dítě pak zaplatí přes čtvrt milionu korun. Podmínkou je švýcarské občanství nebo povolení k pobytu typu C (to získá každý, kdo ve Švýcarsku žije dostatečně dlouhou dobu), koupě domu v Albinenu a pobyt na tomto místě minimálně 10 let.

Přestěhujte se do slunné Itálie

Odměnu nabízí nově příchozím také regionální vláda v Itálii. Pokud se nastěhujete do vesnice s méně než 3 000 obyvateli, získáte v přepočtu až 380 tisíc korun, píše dále Forbes. Peníze však můžete využít pouze ke koupi nebo rekonstrukci nemovitosti. Italské město Presicce-Acquarica nabízí lidem, kteří si tam koupí dům a zaregistrují své bydliště, až 760 tisíc korun. Peníze mají opět jít na investici do bydlení, tedy nákup a opravu domu.

iZdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
Vlastní bydlení je pro Čechy stále méně dostupné

Vylidnění hrozí také oblasti Kalábrie na jihozápadu Itálie. Každý, kdo se přestěhuje do vesnice s méně než 2 000 obyvateli, dostane v přepočtu až přes 700 tisíc korun. Musí vám však být méně než 40 let a v této oblasti si také musíte najít práci nebo začít podnikat, dodává Forbes. „Nabídky jsou to opravdu lákavé, ale třeba pro mě by to už nebylo, neumím bohužel žádný jazyk. Ale pro někoho mladého a svobodného je to fajn šance,“ řekla k tomu paní Milena.

Přestěhovali byste se do zahraničí kvůli podobné nabídce? Podělte se s námi o váš názor v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články