Nová cena za párky v ČR: Za 2 páry zaplatíme nehoráznou sumu: 120 Kč. Za celé balení se nedoplatíte

Párky jsou oblíbeným jídlem mnoha Čechů. Ceny, za které je lze koupit se ale mohou výrazně lišit.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

O tom, že potraviny v poslední době výrazně zdražily se mluví všude. Události247 v minulosti psaly o tom, že v extrémních případech mohou lidé narazit třeba i na řízek za 750 korun nebo polévku za 640 korun. To však není všechno. Nehorázné sumy si ve vybraných podnicích neváhají říct i za obyčejné párky, které jsou oblíbenou snídaní mnoha Čechů, jak píše web Lidovky.

Dříve levná svačina, dnes velký luxus

Na přemrštěné ceny upozornil aktuálně web PrahaIN. Konkrétně lze drahé párky najít ve specializované prodejně na Floře v Praze. Za dva páry jsem tam nechala 120 korun. Už dávno neplatí, že jsou párky levná večeře,“ cituje web PrahaIN zákaznici prodejny Silvu Procházkovou.

Nová cena řízku: 750 Kč. Hospodští jsou už úplně mimo realitu. Za tohle jim snad někdo zaplatí?

Takto vysoké částky si zde navíc zdaleka neúčtují jen za párky. Ostatně, přesvědčili se o tom i sami redaktoři serveru PrahaIN, kteří sem vyrazili na nákup. Za 2 páry královských párků a 2 typy šunky, každé asi 150 gramů, zaplatili 346 korun. To je opravdu hodně, a to i přesto, že kvalita místních uzenin je evidentně vysoká.

Za kolik lze párky koupit v obchodě?

Ceny v supermarketech jsou ve srovnání se zmíněnou pražskou prodejnou nesrovnatelné. Například v Tescu lze pořídit 100 gramů Javořických párků za 18,90 korun, stejné množství kuřecích párků zvaných striptýzky pak dokonce jen za 9,64 korun, vyplývá z webu řetězce. Oproti tomu specializovaná prodejna na Floře prodává 100 gramů párků za ceny 46,50 korun či 41,50 korun. Za celé balení by se zde tak lidé asi nedoplatili.

iZdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC BY-SA
Párky patří mezi oblíbenou potravinu mnoha Čechů

Je nicméně nutné podotknout, že co do kvality asi skutečně bude mezi párky z prodejny a nejlevnějšími párky ze supermarketů velký rozdíl. To potvrzuje i web Blesk. Jak píše, tuto potravinu lze sice koupit velmi levně. V takovém případě ale párky obvykle neobsahují pravé maso, ale pouze separát a k tomu jsou zahuštěny škrobem.

Máte rádi párky? Napište nám o tom do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články