Nové ceny zmrzliny 2024: Za jeden kopeček zaplatíme 100 Kč. Lidé zuří, tohle jim nikdo nezaplatí

Mnozí lidé, kteří si v létě s oblibou kupují zmrzlinu, si tuto pochoutku letos nejspíš budou muset odpustit. Její cena totiž rapidně stoupla.

i Zdroj fotografie: Apeach316/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Zmrzlina patří mezi oblíbené letní osvěžení mnoha lidí. Milovníci této ledové pochoutky si však každoročně musí zvykat na stále vyšší ceny. A jinak tomu bohužel není ani letos. Tak jako vše ostatní, také zmrzlina zdražuje. A to jak v Česku, tak v zahraničí. Mnozí lidé sice zuří a stěžují si na neúnosné vysoké ceny zmrzliny, bohužel jim to nebude nic platné.

Milovníci zmrzliny se v Chorvatsku nedoplatí

Chorvatsko patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím Čechů. Na letní odpočinek sem k moři každoročně vyráží tisíce z nich. Již dávno ale neplatí, že je zde levně. Vidět to lze na příkladu zmíněné zmrzliny. O její vysoké ceně psaly Události247 již loni. A letos to evidentně není o nic lepší.

Dáváte si na dovolené zmrzlinu? V Chorvatsku ji letos budete muset oželet

Cena kopečku chorvatské zmrzliny letos sice začíná na 2 eurech, což je asi 50 korun, jak píše web Kupi. Zejména v turisticky oblíbených místech jsou však cenovky daleko vyšší, klidně i 3,90 eur, což je v přepočtu zhruba 97 korun, píše web Novinky. To je oproti předešlému roku výrazné zdražení. Loni zde totiž kopeček této pochutiny bylo možné koupit v průměru za cenu okolo 2,90 eur, tedy o 1 euro méně.

Na ceny si stěžují i místní

Jak píše web TN, na vysoké ceny zmrzliny v Chorvatsku si stěžují dokonce i místní obyvatelé. A není se čemu divit. Cena za 1 kopeček dosahující téměř 100 korun je pro mnohé lidi zkrátka neúnosná. Podle některých je to dáno i přechodem na euro. Jak již dříve psaly Události247, od roku 2023 se země stala součástí eurozóny. A to s tamními cenami zamávalo.

iZdroj fotografie: K Langr. / Creative Commons / CC-BY-SA
Například ve Splitu se 1 kopeček zmrzliny prodává za 3,90 euro

Zároveň, ani téměř 4 eura za zmrzlinu nemusí být tou nejvyšší možnou částkou. Například v jednom ze stánků ve Splitu prodávají velkou porci zmrzliny dokonce za 11 eur, tedy asi 275 korun, dodává server TN. A v průběhu léta lze navíc očekávat, že ceny půjdou ještě nahoru.

Dali byste si zmrzlinu za 3,90 euro? A za kolik si ji kupujete v Česku? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články