Češi, kteří mají v kuchyni tento spotřebič, riskují vyhoření domácnosti. Kdo ho po použití nevypojí, ten riskuje

Elektrospotřebiče nám v kuchyni mají usnadnit práci s přípravou jídla či nápojů, občas ale mohou způsobit hotovou katastrofu.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Nedávno jsme na Události247 psali o tom, že některé elektrospotřebiče budou dražší. A nejen to, i nebezpečnější. Častokrát si je pořizujeme proto, aby nám usnadnily práci. Ve většině případů skutečně pomáhají, podle webu HZSČR nám mohou ale pořádně zavařit. A nejedná se pouze o kuchyňské spotřebiče, ale například i o pračku, která může v bytě způsobit požár. Informuje o tom web TN

Nebezpečný spotřebič

Používáme je každý den a většina z nás s nimi nikdy neměla problém. Řeč je o elektrospotřebičích, které nám mnohokrát šetří čas i práci. Jenže i ony mohou být pořádně nebezpečné a v nejhorším případě mohou zavinit požár. Řeč je například o toustovači nebo i pračce. Zvlášť už toustovače je tento problém velmi častý a to především kvůli tomu, že se zapíná automaticky v moment, kdy ho strčíte do zásuvky.

Stát Čechům rozdává peníze na nové spotřebiče. Získat můžete až 180 000 Kč. Moc času přihlásit se už nezbývá

iZdroj fotografie: ברוך שם / Creative Commons / CC-BY-SA
I pračka dokáže v domácnosti teoreticky napáchat obrovské škody.

Občas se stává, že některé spotřebiče zapomeneme vypnout. Některé z nich nejde vypnout jinak než tím, že je vytáhneme ze zásuvky. A mezi ně patří i toustovač, který častokrát stojí za požáry v domácnostech. Při dlouhém zapojení v zásuvce je jeho vzplanutí více než pravděpodobné. Je tedy velmi důležité nezapomínat na to, že toustovač se vždy po použití musí vytáhnout co nejdříve ze zásuvky. 

Co dělat, když vyhořím? 

Požár v bytě či domě je noční můrou každého člověka. Pokud k požáru však dojde, je třeba dodržet několik důležitých kroků. Prvním z nich je podle webu ČeskéNoviny nechat ohledat místo hasiči. Následně je potřeba zdokumentovat všechny škody a zabezpečit majetek, aby se škody nezvětšovaly. 

Jak ušetřit za elektřinu? Seznam spotřebičů, na které si dát největší pozor

iZdroj fotografie: Depositphotos
Některé spotřebiče se nevyplácí nechávat zapojené v zásuvce.

Následně je samozřejmě potřeba kontaktovat svou pojišťovnu, které následně musíte dodat soupis majetku. Posledním krokem je odhadnout škodu. Evidovat byste měli i náklady na opravu, ta totiž může být součástí vaší pojistky. Nejdůležitějším krokem do budoucna je pak odpojovat ze zásuvky každý spotřebič, které nemá tlačítko na vypnutí. 

Zapomínáte občas vypojit toustovač ze zásuvky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články