Češi mohou od státu získat až 38 000 Kč. Odměna vám přistane přímo na bankovní účet. Máte na peníze nárok i vy?

Věděli jste, že na státních příspěvcích a daňových odpočtech lze získat velké peníze?

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Český stát vynakládá ročně na podporu spoření lidí pro budoucí bydlení nebo důchod miliardy korun. Příkladem je stavební spoření či důchodové spoření, které navíc od letošního léta čekají změny, jak psaly Události247. Věděli jste ale, že v případě, že využijete veškeré možné státní příspěvky a daňové úlevy, můžete ročně od státu získat až 38 tisíc korun? Zjistěte si, jak na to, možná máte na tyto peníze nárok i vy.

Jak od státu získat desetitisíce korun?

Stát Čechům přispívá na celou řadu věcí. V rámci státní podpory lze získat tisíce korun ročně za účast v programech jako je stavební spoření, penzijní připojištění, životní pojištění či dlouhodobé investiční produkty (DIP). Dohromady pak může výsledná částka činit až 38 140 korun ročně, jak uvádí server Seznam Zprávy.

Statisíce českých důchodců přijdou v létě 2024 o peníze. Stát už o všem rozhodl, neuděláte s tím nic

Zatímco některé příspěvky jsou skutečně štědré, jiné už méně. Třeba na zmíněné stavební spoření přispívá stát od letoška nově už jen tisíc korun ročně, jak již dříve informovaly Události247. Naopak penzijní spoření může lidem vydělat slušné částky. V případě, že si budou Češi měsíčně spořit 1700 korun a víc, budou od státu od letošního července, kdy dojde ke změnám v tomto spoření, dostávat měsíční příspěvek 340 korun, píše web E15. Ročně tak mohou získat až 4080 korun.

Velké peníze lze získat i odpočtem z daní

Kromě příspěvků mohou mnoha Čechům výrazně pomoci i daňové odpočty. Z daní si lze například odečíst úroky z hypoték. A ušetřit nemalé peníze mohou Češi i pomocí dlouhodobých investičních produktů známých jako DIP. Jak píše web Seznam Zprávy, lidem umožňují daňové odpočty až do výše necelých 50 tisíc korun.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Češi mohou pomocí státních příspěvků a daňových odpočtů získat velké peníze

Konkrétně mohou nejvyšší možnou míru úlevy čerpat ti, jež si pomocí těchto investic spoří minimálně 4 tisíce korun měsíčně.Daňová úspora za maximální odpočet bude v konečném důsledku 7200 Kč pro toho, kdo má klasickou patnáctiprocentní daň. Kdo má 23procentní progresivní zdanění, má slevu vyšší, 11 040 Kč,“ dodala pro web Seznam Zprávy výkonná ředitelka daňově-poradenské firmy NeoTax Nikola Žítková.

Využíváte některé ze zmíněných státních příspěvků a daňových odpočtů? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články