Chytří Češi právě objevili trik, jak ušetřit na potravinách tisíce korun měsíčně. Nakupují stejné věci za mnohem méně

Ovoce, zelenina, pečivo či chlazené výrobky. Na všech těchto potravinách mohou lidé uspořit velké peníze. Musí ale vědět, jak na to.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Ačkoli ta nejhorší inflace je podle všeho již pryč, i tak se ceny potravin a dalšího zboží dosud úplně neustálily. Jak píše web Echo24, zatímco první čtvrtletí letošního roku se neslo v duchu stabilizace a postupného klesání cen, v dubnu ceny potravin meziročně opět stouply. V obchodech se však čím dál častěji začínají objevovat možnosti, jak na potravinách výrazně ušetřit. Ne všichni lidé tyto triky ale znají.

Řetězce zachraňují jídlo

Plýtvání potravinami je velký problém. Netýká se však zdaleka jen jednotlivců, ale také obchodů, restaurací a dalších gastro podniků. Jak píše web Seznam Zprávy, ročně připadá na každého obyvatele Evropy 131 kilogramů vyhozených potravin. Změnit to se snaží mnohé projekty a iniciativy, jež se neprodané či nesnězené potraviny v obchodech a podnicích snaží udat za sníženou cenu lidem, kteří o jídlo mají zájem. Díky tomu se pokrmy nevyhodí a lidé ještě ušetří na potravinách.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Mnoho potravin končí zbytečně v popelnicích

V Česku takto funguje například aplikace Nesnězeno. Ta spolupracuje se spoustou gastropodniků, které skrze aplikaci nabízí přebytečné porce za sníženou cenu. A nově se s aplikací spojil i známý český obchodní řetězec, Penny Market. Lidé tak díky tomu mohou na potravinách uspořit klidně i tisíce korun měsíčně.

Šetřit na potravinách je snadné

Jak píše web Kupi, lidé si pomocí aplikace mohou objednat balíčky potravin, které v jednotlivých obchodech Penny zbydou. Následně si je pak vyzvednou na prodejně. Neví sice přesně, co vše v balení bude, obvykle to však bývá směs ovoce, zeleniny, pečiva či chlazených výrobků, které jsou těsně před expirací. A kolik to stojí? Jeden balíček Penny prodává za 79 korun. Jeho standardní cena by přitom měla být minimálně 160 korun, dodává web Kupi.

Kdo půjde nakoupit do obchodu v těchto hodinách, dostane speciální slevu. Vy to nevíte? Za potraviny ušetříte velké peníze

Podobné způsoby, jak zabránit zbytečnému vyhazování potravin, do své praxe zavádí i další řetězce. Události247 například v minulosti psaly o bedýnkách s vyřazeným ovocem a zeleninou, které prodává řetězec Lidl za pouhých 25 korun. A třeba Albert pro změnu určitý čas před zavírací dobou dává do velké slevy zbylé pečivo.

Využíváte některé z popsaných projektů? Napište nám své zkušenosti do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články