Kdo půjde nakoupit do obchodu v těchto hodinách, dostane speciální slevu. Vy to nevíte? Za potraviny ušetříte velké peníze

Většina z nás si říká, že chodit na nákup před zavírací dobou znamená, že už toho v prodejně moc mít nebudou.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Přesvědčíme vás, že ne vždy to platí. Některé obchodní řetězce totiž v rámci šetření potravinami nabízejí před zavíračkou určité zboží za velmi výhodné ceny. Upozornil na to web Kupi. Supermarkety se tak snaží zákazníky nalákat na nejrůznější slevy či klubové výhody. Události247 například nedávno psaly o slevách v obchodech Penny nebo ve slovenských prodejnách Lidl. Obvykle však akční ceny platí jen na konkrétní produkty.

Jak nakoupit levněji?

Jak jsme na Uálostech247 psali několikrát, jednou z osvědčených metod jak ušetřit, je například vyrazit za levnějšími potravinami do Polska. Dají se tam totiž nakoupit levněji až o několik desítek procent. Ze srovnání polského a českého Lidlu vyplynulo, že v průměru byly ceny sortimentu nižší o 20 až 30 procent. Například maso se v Polsku prodávalo dokonce za poloviční cenu. A to už není zanedbatelná částka.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Slevu před zavíračkou nabízí řetězce především na pečivo

Podle aktuálních informací se až třetina všech vyrobených potravin nakonec vyhodí, protože pro ně není další využití, jak upozornil web Kupi. Samotné domácnosti jsou zodpovědné až za polovinu této ztráty. Pravdou však je, že obchodní řetězce přispívají k celkovému množství potravinového odpadu pouze sedmi procenty. To ukazuje, že do odpadu se dostává minimální množství ještě poživatelných potravin. „Já se snažím spotřebovat opravdu všechno, co máme doma, staré pečivo třeba nosím zvířatům do obory,“ říká paní Mirka.

Zlevněné potraviny nabízí čím dál více řetězců

Aplikace a webová platforma Nesnězeno umožňuje restauracím, pekárnám, hotelům a potravinovým obchodům nabízet neprodané, ovšem stále kvalitní potraviny za výrazně snížené ceny. Krátce po zavedení této služby se inspiroval také řetězec Albert, který začal nabízet bedýnky s potravinami, které jsou ještě dobré, ale druhý den už by se mohly kazit, ve svém sortimentu za opravdu zvýhodněnou cenu, píše dále Kupi.

Přišlo se na trik, jak v roce 2024 ušetřit na potravinách klidně i 50 %. Chcete ho vědět?

Pokud vyrazíte na nákup do Albertu třeba i před zavírací dobou, můžete tam pořídit například pečivo ve slevě a jak víme, rohlíky i buchty jsou dobré i následující den. Proto se takový nákup určitě vyplatí. Například Lidl se stal průkopníkem v iniciativě nabízet zákazníkům bedýnky s ovocem a zeleninou za velmi výhodné ceny. Na začátku loňského března tam došlo k modernizaci konceptu, kdy byly bedýnky nahrazeny taškami. „Tento nápad se mi moc líbí, bedýnky jsem si párkrát koupila a až na pár kousků šlo o pěkné zboží,“ popsala nám paní Pavla.

Chodíte nakupovat těsně před zavíračkou, abyste na některých potravinách ušetřili? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články