Tato praxe platila dříve například u mobilních operátorů. Zákazník jim zavolal, že se mu služby zdají drahé a že jde ke konkurenci, kde mu nabídli výhodnější podmínky.
Ve většině případů tím dosáhnul toho, že mu dal stávající operátor takzvaně podpultovou nabídku, která běžně k mání nebyla. Teď se ukazuje, že podobně to funguje i u dodavatelů energií. Ceny totiž nejsou nijak extra nízké. Jak Události247 psaly již dříve, jednou z hlavních příčin mohou být vyšší ceny emisních povolenek, které ovlivňují zejména ceny elektřiny.
Zkuste známou fintu s odchodem
Hlavní dodavatelé elektřiny od 1. února opět zlevňovali své produkty. Ke snížení cen přistoupil třeba ČEZ, který zlevnil své fixované produkty, a innogy, který ceny snížil u nefixovaných produktů. Pokud se vám zdá, že i přesto platíte za energie stále ještě hodně peněz, existuje pár věcí, které můžete udělat proto, aby se to změnilo a vy jste nějakou korunu ušetřili.
Jak se přesvědčilo i několik našich čtenářů, stačí třeba zavolat svému dodavateli energií a říci, že byste s ním rádi ukončili smlouvu. „Bavili jsme se se známými o tom, kolik platíme za energie. Máme v podstatě stejně velké domy a ukázalo se, že oni platí u společnosti E-on asi o 1500 korun za megawatthodinu, než platím aktuálně já. Šel jsem se proto zeptat na MND, kde jsem měl smlouvu,“ popsal Událostem247 pan Jarek H. z Brna.
Nakonec byla nabídka ještě výhodnější
Jarek na MND řekl, že jeho známý bere to samé množství energie o dost levněji než on, a jestli by pro něj, jako pro dlouholetého klienta, nemohli vymyslet výhodnější nabídku. V opačném případě půjde ke konkurenční společnosti, která jistě nového zákazníka přivítá. Paní za přepážkou si vše zapsala a řekla, že mu dají vědět. „Za pár dnů se ozvali ze zákaznické podpory. Nakonec mi nabídli ještě výhodnější tarif, než má teď ten kamarád,“ říká Jarek.
Pokud by vám u vašeho dodavatele tato finta nevyšla, řešením je přejít jinam, kde je výhodnější nabídka z klasického ceníku. Srovnání cen dodavatelů energií najdete přehledně třeba na Srovnávači Energetického regulačního úřadu. Poté, co vyplníte své bydliště, typ bydlení a částku, jakou aktuálně platíte, vyjedou vám nejvýhodnější nabídky i doba, po kterou budou platit. Lepší je samozřejmě vybírat známé společnosti než ty, které sice nabízejí lepší cenu, ale vůbec je neznáte.
Kolik platíte ročně za energie vy?


