Chodíte do tohoto známého obchodu? Dají se v něm ušetřit tisíce korun na jediném nákupu. Rychle, než vám ostatní všechno vykoupí

Zdražování nutí mnoho lidí hledat nejrůznější způsoby, jak co nejvíce ušetřit. Řešením může být i správná volba obchodu.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Jak ušetřit. To je otázka, kterou si v dnešní době klade spousta Čechů. Odpovědí přitom mnoho není. Řada lidí má pocit, že kromě slev a nejrůznějších akčních nabídek jim už příliš možností, jak při nakupování uspořit nezbývá. To se ale pletou. Klidně i tisíce korun na jediném nákupu mohou Češ ušetřit klidně i tím, že si vyberou ten správný obchod.

Nábytek je v Česku drahý

Konkrétně se jedná o známý obchod IKEA. Záleží však na tom, jakou pobočku si vyberete. V sousedním Polsku lze totiž totožný sortiment pořídit výrazně levněji. O tom ostatně psaly Události247 již v minulosti. Poté se zdálo, že těmto nájezdům do polských prodejen IKEA je konec, protože české pobočky výrazně zlevnily. Nyní je ale podle všeho Polsko opět levnější. A rozhodně ne málo.

Polsko je cílem nakupování nejen kvůli potravinám: Tamní IKEA prodává i levnější nábytek

Jak píše server iDnes, třeba zrcadlo Trensum se v Česku prodává za 199 korun, v Polsku ho lze ale pořídit za pouhých 112 korun. Trojmístný sedací díl Söderhamn lze pak v Polsku koupit za v přepočtu 10 615 korun, v Česku však stojí téměř o 3 tisíce korun víc, konkrétně 13 390 korun. Ušetřit lze však i při nákupu mnoha levných produktů, třeba pantofle Tåsjön jsou v Polsku levnější o 6 korun, povlak na polštář Gurli dokonce o 26 korun.

Na nákupu nábytku lze ušetřit i v Německu

Jak dále uvádí srovnání webu iDnes, mnohé produkty jsou levnější dokonce i v Německu. Třeba zmíněné zrcadlo Trensum zde stojí 170 korun, sedací díl Söderhamn 13 335 korun a pantofle Tåsjön mají totožnou cenovku jako v Polsku. Ačkoli extstují samozřejmě i produkty, na jejichž nákupu ušetří lidé v českých prodejnách IKEA, mnohdy markantní rozdíly v cenách jsou přesto zarážející. Důvodů pro to je mnoho.

iZdroj fotografie: Kucmel007 / Creative Commons / CC BY-SA
IKEA je oblíbený nábytkářský obchod mnoha Čechů

Řetězec určuje cenovky pro každou zemi zvlášť a v potaz bere celou řadu faktorů. „Jsou to např. ceny energií a dopravy, inflace, logistika, ale třeba také množství výrobků, které se v dané zemi prodá,“ řekl pro web iDnes mluvčí společnosti IKEA Petr Šašek. Když se k tomu přidají ještě třeba náklady na mzdy nebo měnové kurzy, výsledkem je, že lidé mohou při nákupu v polských prodejnách ušetřit skutečně výrazně. Pokud i vy chcete takto uspořit, vydejte se tam co nejdříve, než produkty ostatní vykoupí či je řetězec zdraží.

Jezdíte i vy na nákupy do polských prodejen IKEA? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články