Chorvaté už mají českých turistů plné zuby. Na auta jim píšou tyhle vzkazy, je to vážné

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace Čechů. Tamním obyvatelům však s některými turisty už dochází trpělivost.

i Zdroj fotografie: Prometne zgode i nezgode / Facebook
                   

Obyvatelům přímořských letovisek dochází trpělivost s bezohlednými turisty. Chorvatský Dubrovník jim například zakázal tahat po centru města kufry na kolečkách, psaly Události247 v červnu. Stalo se to v rámci boje proti hluku, který v noci vadí především obyvatelům historického centra města. Chorvatům vadí i to, jak Češi parkují kde je napadne.

Jsi idiot, stálo na skle českého auta

Jedno české auto si za špatné parkování vysloužilo vzkaz s nadávkami, který rozčílený Chorvat napsal přímo na přední okno. Zněl „Český idiote, tady neparkuj“. O kuriózní události informoval chorvatský web Dnevnik.hr. Fotografie vzkazu se objevila také na chorvatské facebookové stránce s názvem „Dopravní nehody“ a příspěvek byl navíc doplněn komentářem „vzkaz pro turisty“. To samo o sobě značí, že situace je relativně vážná. Chorvaté totiž mají očividně chování Čechů na dovolené tak akorát plné zuby.

Přehled: Co nedělat na letní dovolené 2023, pokud nechcete dostat tučnou pokutu

Další informace k tomu, kde a jak český řidič či řidička auto zaparkoval, však chybí. „Tak to se mi moc nelíbí, že uráží přímo české řidiče, zajímalo by mě, jestli by to takto napsali třeba i Rakušákovi,“ řekl Událostem247 Martin Hovorka z Křenovic. V Česku za špatné parkování hrozí pokuta až 10 tisíc korun, podle toho, kde auto stojí. Psal o tom web Octaviaclub, který také přinesl přehled výše pokut za jednotlivé přestupky.

Češi jsou prasata, zuří Chorvaté

Před dvěma lety Chorvaty rozzuřila lenost některých turistů, kteří se ubytovali v jednom z tamních kempů. Byli totiž tak drzí, že si svá auta zaparkovali přímo na pláži. Stalo se to v kempu Solaris poblíž Šibeniku. Psal o tom web TN.  Některá auta stála dokonce tak blízko, že nakonec skončila v Jadranu. Také tuto fotografii tehdy zveřejnila facebooková stránka Dopravní nehody.

Chorvatům však s Čechy dochází trpělivost celkově. Podle nich totiž v dovolenkovém ráji způsobují největší nepořádek. Dokonce jsou to podle nich prasata a rochní se ve vlastní špíně. Psal o tom už dříve web Blesk. Znečistění mají na svědomí také lodě, které vypouštějí do moře splašky, což potom značně znepříjemňuje koupání ostatním.  Ve vodě totiž potom plavou výkaly, toaletní papír nebo dokonce mrtvé krysy.

Myslíte si, že chování některých Čechů na dovolené je v pořádku? Řekněte nám váš názor dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články