Chorvatsko 2024: Poplatek 10 000 Kč za ležení na pláži. Češi zuří z nového triku prodejců

Letní dovolená u moře není levná záležitost. Kromě jídla či ubytování se lidem může prodražit i obyčejné ležení na pláži.

i Zdroj fotografie: F.Krikava, Znojmo/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

O tom, že za dovolenou v Chorvatsku si letos Češi v mnoha ohledech připlatí, psaly Události247 již dříve. Zdražila místní zmrzlina i některá ubytování. To ale není všechno. Vysoké částky zde lidé zaplatí i za služby, u kterých by je to ani nenapadlo. Třeba za pronájem obyčejného lehátka, na němž mohou pohodlně odpočívat na pláži.

Odpočinek na pláži se turistům prodraží

Lidé, kteří na dovolenou cestují autem, si s sebou většinou vezou veškeré vybavení, které k dokonalému odpočinku na pláži budou potřebovat. Ti, kteří jedou autobusem, vlakem či jiným hromadným dopravním prostředkem, však obvykle nemají tolik místa na vše potřebné. A mnoho věcí si tak musí v dané zemi půjčit. Na to místní podnikatelé sází a nestydí se účtovat si za to vysoké částky.

Přehled cen v Chorvatsku 2024: Kolik utratíte za jídlo, pití, ubytování a benzín? Přinášíme odpovědi

Příkladem je pronájem lehátka či slunečníku. Jak píše web Novinky, na některých místech si za něj provozovatelé půjčoven říkají skutečně vysoké částky. Zatímco v méně atraktivních destinacích si jej lze na celý den zapůjčit už za částku okolo 5 eur, tedy asi 125 korun, jinde to může být i několikanásobek.

Lehátko na den může stát stovky korun

Za velmi drahé je v Chorvatsku považováno město Dubrovník. Jak píše web Novinky, spolu se Splitem patří mezi turisticky nejoblíbenější destinace, čemuž odpovídají také tamní ceny. Lidé si připlatí za jídlo, ubytování a také zmíněný podnájem vybavení na pláži. Konkrétně na pláži Banje si za 1 lehátko účtují 25 euro na den, což je v přepočtu asi 635 korun. Dalších 8 eur, asi 200 korun pak tamní půjčovny požadují za pronájem slunečníku a kdo by si chtěl zapůjčit také ručník, bude ho to stát dalších 5 eur, tedy zhruba 125 korun, dodává web Novinky.

iZdroj fotografie: trolvag / Creative Commons / CC-BY-SA
Pronájem lehátka může turisty v Chorvatském Dubrovníku přijít draho

V součtu tak může pár na dovolené v Chorvatsku za půjčení tohoto vybavení za celou dovolenou nechat klidně i 10 tisíc korun. Pro 2 lidi by ve zmíněné půjčovně vyšel 7denní pronájem lehátek na necelých 9 tisíc korun, dalších 2 800 korun by pár zaplatil za slunečníky.

Využíváte na dovolených službu pronájem lehátek? Napište nám, s jakými cenami jste se dosud setkali

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články