Další velká banka si na nás ušila nesmyslné poplatky: Od 1. listopadu to všechno začne

Celoplošné zdražování, které v posledních měsících trápí snad všechny Čechy, se nevyhnulo ani bankovnictví. Mnohé banky zvyšují ceny skutečně ve velkém.

i Zdroj fotografie: WrS.tm.pl / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Mít bankovní účet je dnes pro většinu lidí zcela běžná věc, bez které si život ani neumí představit. V poslední době však mnohé banky přichází s novinkami, které klienty asi moc nepotěší. Jak například informovaly Události247, druhá nejvíce používaná banka v Česku, ČSOB, ruší službu multibanking. To ale zdaleka není ta jediná změna, která se v blízké době na Čechy chystá.

Banky zdražují ve velkém

Například již zmíněná ČSOB zdražuje papírové výpisy, dotazy na zůstatek v bankomatu či dokonce zavádí nemalý poplatek za ověřovací SMS pro potvrzení plateb v internetovém bankovnictví, uvádí web Peníze. Není ale zdaleka jediná. Jak píše web Seznam Zprávy, zdražit služby na přepážce se banky rozhodly ve velkém. Důvodem je mimo jiné snaha přimět lidi, aby co nejvíce záležitostí vyřizovali s pomocí mobilních aplikací a internetového bankovnictví.

Známá česká banka své zákazníky podrazila: Už se nepřihlásíme do internetového bankovnictví? Tohle se na nás valí

Mezi další banky, které se rozhodly zdražovat patří třeba UniCredit Bank. Také tato velká banka na své klienty ušila nesmyslné poplatky. Lidé si zde nově připlatí hned za několik služeb, mimo jiné za ověřovací a informační SMS, papírové výpisy, platební příkazy v provozovně nebo za některé výběry z bankomatů a zahraniční transakce, vypočítává web Peníze. Změny se projeví i na dětských účtech, přičemž vše začne platit od 1. listopadu.

Jak se ceny poplatků změní?

Mnohdy se jedná o skutečně citelné zdražení. Například ČSOB zvedne cenu zaslání PIN kódu k platební kartě poštou z 90 na 150 korun, píše web Seznam Zprávy. Poplatek za potvrzení platby přes SMS zde pak nově bude stát 2,50 koruny. U další známé banky, Monety, stoupne třeba částka za odchozí tuzemské platby zadávané na pobočce. Konkrétně na 120 korun. Za jednorázové potvrzovací zprávy pak nově klienti zaplatí dokonce 5 korun.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Mnohé služby se v bankách zdraží skutečně výrazně

Co se týká zmíněné UniCredit Bank, zde se jedná rovněž o citelné zdražení. Konkrétně poplatek za ověřování přes SMS vzroste z 1,50 koruny na 4 koruny, uvádí web Peníze. Klienti, kteří nepoužívají mobilní aplikaci pro ověření, pak budou mít vyšší poplatky za nastavení SMS ověření, které vzrostou ze současných 200 či 250 korun na 400 korun. Cena za zasílání papírových výpisů z účtu poštou se zvýší na 120 korun z původních 100 korun a platební příkazy podané osobně na pobočce budou nyní stát 200 Kč.

Souhlasíte s tím, aby se poplatky za mnohé bankovní služby takto rapidně zvýšily? Napište nám, co si o zdražování myslíte

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články