Hrozí, že vám ještě dnes vykradou auto: Na minutu odejdete od svého vozu a už se vezete. Policie už vydala varování

Policie opakovaně varuje před gangem cizinců, kteří v Praze vykradli už desítky automobilů pomocí rušiček signálu.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

O tom, že zloději své techniky k vykrádání aut neustále zdokonalují, jsme na Událostech247 psali už několikrát. Dříve se do aut dostávali přes okýnka nebo třeba vyříznutím otvoru ve střeše. V poslední době lupiči využívají nové technologické postupy, které jim umožňují proniknout do vozidel bez použití násilí nebo odcizení klíčů.

Policie je na gang krátká

V poslední době by měli být obezřetní především majitelé aut v Praze. Řádí tam totiž organizované gangy zlodějů z ciziny. Upozornil na to web CNN Prima News. Podle policistů už mají na svědomí desítky vykradených aut. Dovnitř se dostávají za pomoci zařízení, kterým ruší signál při zamykání aut. Policie proto opakovaně řidičům připomíná, aby si v autech nenechávali cenné věci.

Nový podvod zlodějů: Asi to brzy zmerčíte i u svého auta, hrozí obrovské problémy

Skupina, kterou tvoří převážně cizinci, bere útokem parkoviště. Policisté evidují už několik desítek případů. Zloději při nich způsobili škodu za tři čtvrtě milionu korun. Když rušičkami vyruší signál klíčků, kterým majitel auta vozidlo zamyká, auto pak zůstane odemčené a zloději jej mohou nerušeně vybílit, jakmile jeho majitel zmizí z dohledu, popisuje web TN. I když mají policisté k dispozici kamerové systémy, přiznávají, že jde o boj s větrnými mlýny. 

Nastává kritické období

Protože se jedná o cizince, kteří od soudu odcházejí převážně se správním vyhoštěním, tak tento problém zdaleka nekončí. Poté, co opustí zemi, si ve své domovině změní příjmení a zcela legálně se vrací zpět a ve své činnosti pokračují,“ vysvětlil pro TN mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Lidé by měli dávat pozor především před Vánocemi, kdy se aktivita gangů s největší pravděpodobností ještě zvýší. Zahraniční gangy k vloupání do vozů používají speciální výbavu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zloději své techniky k vykrádání aut neustále zlepšují

Kriminalisté s jednou zajištěnou rušičkou pracovali i při rekonstrukci v rámci vyšetřování. „Zjistili jsme, že mají opravdu silný signál. Zabránit v uzamčení vozidla dokážou až na několik desítek metrů,“ uvedl pro CNN Prima News vedoucí vyšetřovatelů Jakub Al Rihani. „Auto mi vykradli už několikrát. Jsem opatrná a opravdu tam nikdy nic nenechávám, takže rozbité okénko nebo poničený zámek dveří byly úplně zbytečné,“ popsala Událostem247 paní Markéta z Prahy. 

Stalo se vám někdy, že vám vykradli auto? Pokud ano, jak jste celou situaci řešili? Podělte se s námi o vaše zkušenosti dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články