Jeden z největších českých zaměstnavatelů propouští: Tihle Češi budou bez práce. Dotkne se to i vás?

Inflace a další problémy donutily řadu podniků propouštět. Aktuálně se k tomuto kroku uchýlila další česká známá firma.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Ekonomická krize a s tím související problémy zasáhly mnoho oblastí. Výjimečné není v posledním roce ani propuštění, ke kterému musela přistoupit řada zaměstnavatelů. Týkalo se to přitom i státních pracovníků, konkrétně zaměstnanců České pošty, kterých letos skončilo několik stovek, jak informovaly Události247. Nyní se ukázalo, že propouštět bude další z největších českých zaměstnavatelů a bez práce se tak ocitne mnoho Čechů.

Tito lidé budou bez práce

Jedná se o některé pracovníky známé české porcelánky Thun 1794. Ta ohlásila, že omezí svou tradiční výrobu v Klášterci nad Ohří, píše web Karlovarská drbna. Z aktuálních asi 180 zaměstnanců tak v podniku zůstane necelých 150, neboť 38 lidí dostalo výpověď. Společnost se v klášterecké provozovně totiž bude zaměřovat už spíše jen na dekorace, pálení a balení výrobků z jiných provozů a mnozí pracovníci již proto nebudou potřeba.

iZdroj fotografie: Úřad práce ČR
Nové zaměstnání si kvůli propouštění bude muset hledat řada Čechů

„Je to nepříjemné, pro mě i osobně. V hale o velikosti 196 na 70 metrů se vyrábí tak ve třetině. Dál už provoz nelze zachovat. Odstupné nás bude stát asi dva miliony korun,“ řekl pro web Karlovarská drbna generální ředitel Thun 1794 Vlastimil Argmann. Pozitivem alespoň je, že hlavní závod v Nové Roli na Karlovarsku podle všeho zatím propouštění nechystá a podle Argmanna tak firma i nadále bude zaměstnávat asi 460 až 480 pracovníků.

Propouštění se týká i dalších podniků

Podle webu iDnes čeká tato nepříjemná věc až pětinu českých průmyslových a stavebnických firem. Důvodem je zejména omezený příjem nových zakázek. Trend propouštění pak potvrzují i informace z Úřadu práce. Ohroženi ztrátou zaměstnání jsou zejména lidé pracující v oblasti prodeje, obsluhy některých druhů strojů či třeba administrativy, píše web TN.

Ke konci června 2023 nahlásilo záměr hromadného propouštění v celé ČR celkem 17 zaměstnavatelů. Tento krok by se mohl v následujících měsících dotknout 943 jejich zaměstnanců,“ uvedla pro web TN mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková. Je tak evidentní, že propouštění se může v dnešní nejisté době dotknout téměř každého. Lidé by si tak měli raději ověřit, zda se riziko netýká i nich.

Obáváte se, že se propouštění dotkne i vás? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články