Jeden z nejznámějších obchodů v Česku čelí velkým problémům: Nakoupíme tam ještě někdy vůbec?

Vysoká inflace byla pro mnohé podnikatele poslední kapkou, kvůli které museli zavřít. Nyní svůj konec oznámila společnost, která vlastní známý řetězec obchodů.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Krize minulých let a s nimi související ekonomické problémy v poslední době dohání řadu podnikatelů a firem. První velkou ránou zejména pro gastronomický sektor byla pandemie koronaviru, následovala válka na Ukrajině, energetická krize a nyní vysoká inflace. Není se tak čemu divit, že nejedna firma již tyto potíže nezvládla ustát a musela zavřít. Nyní čelí velkým problémům také jeden z nejznámějších obchodů v Česku. Mnozí lidé se tak po právu obávají, zda tam ještě vůbec někdy nakoupí.

Oblíbená síť obchodů je v ohrožení

Nadnárodní firma Steinhoff International totiž aktuálně oznámila, že ukončuje svou činnost, píše web TN. Do jejího vlastnictví přitom spadá i obchodní řetězec Pepco, kde s oblibou nakupuje mnoho Čechů. Podle informací společnosti však nebude provoz českých obchodů zrušen ani nijak omezen. Síť prodejen Pepco je totiž od společnosti Steinhoff již několik let oddělena. „Pepco funguje jako samostatná, úspěšná, kotovaná společnost s vlastním financováním a silnou rozvahou,“ cituje server TN oficiální prohlášení firmy.

iNakupování v obchodech Pepco si oblíbila řada Čechů

Důvodem konce společnosti Steinhoff jsou vleklé finanční problémy. Síť Pepco má ale již od roku 2018 vlastní financování a potíže jejího vlastníka by tak prodejny neměly ovlivnit. Mnoho lidí však může mít i přesto oprávněné obavy. Kromě toho, že za 10 let působení obchodů si na jejich sortiment již řada Čechů zvykla také obchody zaměstnávají téměř 2 tisíce lidí, dodává web TN. Ti by v případě konce dost možná přišli o práci.

Nejedná se o ojedinělý případ

Jak nedávno informovaly Události247, svůj konec ohlásila i oblíbená síť bezobalových prodejen v Česku nazvaná Bezobalu. Také tam byl důvod především finanční. Společnost postupně ničily po sobě jdoucí krize jako byla pandemie či drahé energie. Poslední kapkou byla vysoká inflace a šetření zákazníků, kteří mnohdy dražší bezobalové produkty přestali tolik kupovat.

Známý obchodní řetězec končí: Zavírá se krám, Češi v něm už nenakoupí

Na obzoru jsou ale snad už lepší časy. Podle bývalého prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého by po letošní stagnaci mohl příští rok nastat opět ekonomický růst. „Inflace by se v roce 2024 mohla vrátit v průměru ke třem procentům za celý rok. Očekáváme definitivní překonání jak covidového období, tak válečného období. Příští rok by měl být rokem solidního růstu,“ uvedl na jaře pro web iDnes.  

Nakupujete rádi v obchodech Pepco? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články